• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с вътрешен филтър Hailea

Започната от aquafan, 29.01.2014 20:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aquafan

От доста време забелязвам, че филтърът Хаилеа ХЛ-БТ 400 спира да работи скоро, след като съм го изчистил (след около 3-4 дни).За филтърен пълнеж съм му сложил от меката част на домакинска гъба. Също така в една тема от форума четох, че трябва да се почисти перката.При мен има само временен ефект - няколко дни работи добре и после пак спира.Освен това знам, че не е добре да се почиства често, защото се премахват много полезни микроорганизми.
Мислите ли, че трябва  да сложа вата като филтърен пълнеж или направо да купувам нов филтър?

njoyz

Аз съм със същия филтър и нямам такъв проблем.Предлагам ти да си купиш резервен пакет-тоест нова гъба и активен въглен, но аз въглена го смених с керамика.Пакетите се продават по ~3,00лв, като вътре има три броя гъби и три броя кутийки с активен въглен.С финната гъба му прецакваш дебита и естествено циркулацията, което пък може да доведе до изгаряне на филтъра.
Ето ти линк къда да ги намериш:http://aquarium.bg/filtri/rezervni-palnezhi/%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%8A%D1%80-hailea-%D0%B7%D0%B0-bt-400-3%D0%B1%D1%80-detail

Ако мод. решат, че линк не трябва- да го изтрият.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

aquafan

Аз имам подобна гъба, само че е без активен въглен и  е в долната част на филтъра. Иначе домакинската гъба е в една бяла кутийка с отвори.
В случай, че искам да сложа керамика, каква да сложа?

njoyz

Дам, в кутийката трябва да е активния въглен, или в моя случай- керамиката.Махни я таз домакинска гъба-ти вече имаш една, която да ти обира частиците,а ти трябва нещо и за химична или биологична филтрация. :-)
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

aquafan

Мисля все пак да сменя пълнежа с керамика.Обаче единствената, за която съм чувал е Сера Сипоракс. Подходяща ли е или да търся друг вид керамика.

njoyz

Такаа, остави оригиналната гъба- тази най-долу, по добре извади кутийката с дупките и изсипи така керамиката вътре-събира се повече.
Сипоракса май е най-добрата керамика, но е и доста скъпа, затова аз ползвам китайска-май на Hailea- ''био перли'', но съм доволен, тъй че зависи от теб(скъпа или евтина).Иначе сипоракс-а става. :-)
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

aquafan

Ок. Благодаря за помощта.
*DRINK*

njoyz

Няма проблем, пиши какво е станало като смениш с керамика.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Caxapa

Споменаваш, че ротора-перката спира да се върти. Как го установи? Върти се но просто притока на вода до нея е ограничен от пълнежите  като цяло на филтъра ти. Тази ситна домакинска гъба е нормално да се затлачи на няколко дена.Активния въглен е ефективен известно време и след това само заема място...

с.трифонов

извинявам се не знам дали тук му е мястото за въпроса ми но ще питам с риск да досаждам.аз съм слабо грамоте акварист,но отмалък обичам аквариуми и имах но после от дискотеки и др.нямах време за рибите и родителското настоятелство го изхвърли ]:->е сега пак се заемам да гледам рипки сега стартирам малък 50 оки колкото да претръпне жената :-Dно събирам стклария и обурудване за голям,по мои сметки 300 и канче с съмп не змам дали така се пише ама!но искам да го направя не с гъба а като преди съм виждал с сезал но незнам колко трябва като обем?колко керамика?колко аванс за помпата така че нивомера да нея вк.и изк.а да работи постояно.обема на аквариома зависи от поставката която чакам да направят но е от 315-365л.макс и другото което не знам или от многото които не знам как е по добре да се връща водата на едно ниво или две и повече,до колкото разбрах помпата трябва да е повече от 4200л/ч.благодаря в аванс *privet* пп.забрави да споделя че искам да го залеся че после и да го плевя о прочей.на първо време ще е без со2 но с прилични лампи е 5 х т5 па макар и по обикновени.

nikan

Добри въпроси,но опитай пак че нещо не се разбира  :-D

с.трифонов

значи съмп за аква 315-365л.колко голам трябва да е като л.и как разделен колко за влакна колко за керамика и колко за резерв на помпата,нагревател,уве лампа и тн.

koifish

колкото можеш да събереш под аквариума- колкото по-голям толкова по-добре. По-лесно за обслужване повече отделения и т.н. За помпа между 2800-3500литра на час на съответната височина трябва да смяташ
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

с.трифонов

може би ще успея да набутам 75 л. разделен на 5 като половината да е за помпата и др. там работи.ама по равно ли да е кераника и влакна  *dontknow*

koifish

За помпата отделението трябва да е голямо колкото да я поставиш. Около нея можеш да сложиш керамика в торбички от мрежички. Нагревателя не заема място.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Similar topics (5)

34930

Публикации: 6
Прегледи: 3310

23683

Публикации: 4
Прегледи: 2513

54014

Публикации: 2
Прегледи: 2298

43534

Публикации: 0
Прегледи: 1974

41742

Публикации: 19
Прегледи: 14633