• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 12:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с вътрешен филтър-бързо се цапа!

Започната от kostadinov.n, 15.03.2011 19:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kostadinov.n

Здравейте, аквариума ми е околу 20 литра, филтъра ми е китайски (aleas 300l/h ) с накраиник които вкарва въздух във водната струя. От околу месец гъбата на филтара започна за 2-3 дни да се замърсява в големи количества със слуз която се пере доста трудно.

zambo

Смени гъбата с друга -по-едропореста . Сменяй по-често вода , като сифонираш . Какви и колко риби има в аквариума ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Асен Евгениев

Цитат на: kostadinov.n - 15.03.2011 19:46
Здравейте, аквариума ми е околу 20 литра, филтъра ми е китайски (aleas 300l/h ) с накраиник които вкарва въздух във водната струя. От околу месец гъбата на филтара започна за 2-3 дни да се замърсява в големи количества със слуз която се пере доста трудно.
За да се случва това, аквариума ти трябва да е кочинка. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kostadinov.n

Цитат на: zambo - 15.03.2011 19:58
Смени гъбата с друга -по-едропореста . Сменяй по-често вода , като сифонираш . Какви и колко риби има в аквариума ?
Аз съм с фабричната гъба, тя е доста едропореста. Водата я сменям всяка седмица по 1/3 . Обитателите на аквариума са 3-4 ендлерки, 6-7 анцистиуса  и няколко ред чери
: 15.03.2011г 20:08ч
Цитат на: akapulko - 15.03.2011 20:05
За да се случва това, аквариума ти трябва да е кочинка. :-)
Колега аквариума ми в никакъв случай не е кочина.....водата е толко бистра, че може да пиеш  от нея.

paolo6481

Колко са големи тия анциструси?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Raven

Тези филтри са с малки фабрични гъби, а анциструсите доста ровят и дигат мътилка.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

kostadinov.n

Цитат на: paolo6481 - 15.03.2011 20:48
Колко са големи тия анциструси?
Още са малки на 3-4 месеца са околу 2 см.

Асен Евгениев

На 35 литра имам филтър със същия дебит, пера гъбата на две седмици. Вътре
са 6 коридораса и живородки.
Това при теб може да е бактериална слуз.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Caxapa

В 20 литра толкова анциструси си е наистина като в "кочинка". Аз толкова анциструси + няколко боции и 3-4 Коридосчета  гледам в 200 литра и го правят на кочина, че ровят като багери Каматцу и съм с канистър и вътрешен филтър. Шест парцала по над 12 см как си мислиш се оправят на тези литри?  Дори и да са малки още при теб Анциструсите си ровят и мътят дъното. Това означава много органика във водата и филтъра се задръства бързо. Останалото което не може да го поеме се носи из водата под формата на фин прах. Ееее, няма как да е бистра водата. Ти пий от нея ако искаш но дори и да умирам от жажда не бих пил от тази "бистра" твоя вода.  *spam

Raykov72

За да не отварям нова тема продължавам тази - ясно е , че това е някаква бактериална слуз,
само че дайте някакво решение на проблема! При мене е същото като искам да подчертая че тази кафява слуз се събира в горния край на гъбата /филтърния пълнеж/ като долния е почти чист , т. е. дори и по голяма гъба да има /по дълга/ и по голям дебит на филтъра, той пак ще се задръства за 3-4 дена. Ако знае някой да каже дали самите китайски филтри са такива или може да се направи нещо с пълнежа - някаква керамика или нещо друго?

60л. аквариум стартиран март 2014г - 10 неона, 5 коридорас , 4 данио, 3 трихогастера леери, 1 бета , 1 анцитрус
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

petq3515

Аз съм с китайче Hailea HL-BT400 380 литра на час в наното 30 л скаридник с растения. Филтъра в горният край има кошничка с активен въглен  а долу на входа микропореста гъба . Махнах кошничката избутах микропорестата гъба горе, а долу сложих едропореста. На два месеца се задръстваше. Сега махнах ситнопорестата и си върнах кошничката но я напълних с ехайм субстрат про. а отдолу си оставих едропорестата. За сега нямам проблеми и водата е кристална.
Никой не проумява какво притежава, докато не усети болката от загубата му.

Caxapa

По-малко храни и по-често сифонирай дъното! Отделно това  което  наричате бактериална слуз са си "добрите бактерии"

Similar topics (5)

36578

Публикации: 2
Прегледи: 2544

21641

Публикации: 2
Прегледи: 2336

51209

Публикации: 12
Прегледи: 4332

1022

Публикации: 8
Прегледи: 3856

35614

Публикации: 5
Прегледи: 2923