• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 07:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с вътрешен филтър

Започната от kaloqn_0998, 28.03.2015 23:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaloqn_0998

Скоро си взех малък вътрешен филтър за 20 литровия аквариум, за да сменя помпичката за въздух. Филтъра е ето такъв. http://aquarium.bg/index.php?route=product/product&path=146_147&product_id=593
Води се ужким 2 в 1 филтър с флейта едновременно. Това е и проблема. От отвора за въздух, към който се свързва маркуча не духа въздух, както трябва. Духа само вода или въздух кога му хареса! Не мога да го разбера. Да се е задръстил с боклуци, не мия го всяка седмица. Понякога изкарва мехурчета, понякога не. Работи едновременно с флейтата, такъв е моделът. Сега един вид работи само флейтата. Страх ме е да не би да се получи недостиг на кислород. През деня растенията отделят, обаче за през нощта се притеснявам.

Qnew

През този изход за маркуч няма как да излиза въздух,чрез него влиза.
Трябва да изглежда тъка
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.cc%2Flk9v37xnx%2F11096705_828151180587580_825618438_n.jpg&hash=5b52877486bf4e4fa7549a6b5f0eeef6b6c1d2bd

Изкарай едно маркуче над водата помпичката ти да вкарва въздух през него.
The Lagacy!

yasenst

Погледни внимателно местота, от които трябва да влиза или излиза въздуха, да няма някоя пластмасова втулка със скосение. При чистене на филтъра може да си обърнал скосението на една страна и от там да идва проблема. Аз съм с помпа на RS, която също има извод за въздух и я бях докарал да изхвърля вода от аквариума  :-D

Penta

Цитат на: kaloqn_0998 - 28.03.2015 23:55
Работи едновременно с флейтата, такъв е моделът.

Ами не, не работи едновременно с флейта. Работи или само с флейта, или само с накрайник за аериране.

vanko77777

Здрасти, това маркуче го махни и насочи отворите на флейтата към повърхността на водата за да има движение на повърхността и това е достатъчно да се насища с кислород водата
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Raykov72

Филтъра е добър , работи и флейта и въздух едновременно само трябва да се почисва по -често.Един път в месеца трябва да го почистваш основно - филтърната гъба плакнеш в леген със хладка вода без много да я стискаш , мястото където филтърната касета се захваща за главата има една кръстообразна решетка - прекарай клечка за уши в четирите отвора  и през всички тръбички свързани за главата. Почисти самата глава - леко с пинсета измъкни ротора / перката/ и бръкни вътре с памук. Прозрачното маркуче на мястото където влиза в главата аз го почиствам с фиба или кламер. То може да се свърже само по един начин към главата / има берт / - виж дали е вкарано добре , на другия край на прозрачното маркуче / дето трябва да е във въздуха / има кранче за въздух - провери го. На последно място главата трябва да е потопена на не повече от 1 см защото все пак моторчето е слабо и въздуха ти ще тръгне. Ако след всичките тези процедури нямаш въздух монтирай касетата
без пълнеж и ако пак не тръгне значи филтъра ти е дефектен.


60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

kaloqn_0998

Оправих го. Проблема бил че не съм изчистил отвора, в който влиза маркуча. А и самият маркуч също е бил проблем. Понеже е много мек и се прегъваше. Сега го смених.

vench

Този път няма да отварям нова тема, защото имам сходен проблем.

ТАКА:

Филтърът ми работи с маркуч/тръбичка за кислород. Обаче кислородът не излиза равномерно, а на някакви неравни интервали, все едно филтърът се дави. Чува се звук все едно сърбаш със сламка от дъното на чаша... Забелязах, че във въпросната тръбичка винаги има малко вода, което не ми се струва правилно.

Може да видите тук какво имам предвид. Tук е с почти изцяло отворена кпапа...

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FnjuFs2j.gif&hash=318402805c272fd36909511904334a13e4104737

Филтърът е чисто нов!

Caxapa

Отдавна не съм ползвал такива допълнения  по вътрешните филтри но това което ми идва на ум е нивото на  което е потопен филтъра. Ако е по-надълбоко е нормално да се даву така. Характерния шум като "сърбане" е заради завихрянето на въздуха през тръбичката от течението на изхвърляната вода от помпата. Лично мен ме е дразнел шума и съм премахвал това маркуче.

vench

Цитат на: Caxapa - 02.07.2015 20:04
Отдавна не съм ползвал такива допълнения  по вътрешните филтри но това което ми идва на ум е нивото на  което е потопен филтъра. Ако е по-надълбоко е нормално да се даву така. Характерния шум като "сърбане" е заради завихрянето на въздуха през тръбичката от течението на изхвърляната вода от помпата. Лично мен ме е дразнел шума и съм премахвал това маркуче.

А без него няма ли да остане без кислород аквариума?

Caxapa

Когато има воден поток няма опасност. Можеш да сложиш флейта на която да са насочени отворите към повърхноста на водата и така още по-добре ще става обогатяването с кислород.

vench

Флейтата не мога да я сложа за съжаление, защото аквариумът е с двоен капак - долния е стъклен, горния е метален.

Част от долния може да се маха, но само посредата. С други думи от двете страни капакът си е монтиран за аквариума, а водата е на половин сантиметър под него и няма място за флейтата. Ако я сваля нивото на водата пък май ще стане грозно...

Така или иначе проблемът с мехурчетата почти се оправи, а като засадя още малко растения вътре вероятно ще махна изцяло тръбичката :) Мерси за съветите!

geshi

Флейката се слага под водата и се насочва нагоре така че да прави вълнички.

vench

Цитат на: geshi - 03.07.2015 01:18
Флейката се слага под водата и се насочва нагоре така че да прави вълнички.

хм.. на картинката беше показано, че се слага отгоре, насочено надолу към водата.

Caxapa

Има и такъв вариант да е над водата но по принцип е под водата. Виж в галерията  на форума снимки  на аквариуми на колеги и ще видиш различни видове. Някои не ползват флейти но това е въпрос на виждане и нагласа. Другото което е, че когато нивото на водата спадне от изпарение или като източваш за смяна и тогава от отворите на флейтата може да  започне по-силна струя да излиза и да стане беля с наквасване на лампи, кабели или малко наводнение.

Similar topics (5)

28016

Публикации: 14
Прегледи: 6039

27365

Публикации: 4
Прегледи: 3944

47922

Публикации: 13
Прегледи: 8974

56043

Публикации: 13
Прегледи: 3955

44155

Публикации: 5
Прегледи: 2621