• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с СО2 система

Започната от totishish, 06.04.2011 10:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

totishish

Колеги днес стартирах система с СО2 обаче потока на газът някакси е неравномерен дали е нормално
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
това е първи опит и тестване преди да го свържа към аквариума

Caxapa

В твоя случай си с един манометър който ясно се вижда, че му играе стрелката на скалата.  Аз съм с подобен на вид вентил но с два манометъра като единия показва налягане в бутилката а другия изходното налягане. Моят съвет е да направиш проба в някоя бутилка от 5 или 10 литра и ако подаването на балончета е нормално  да се консултираш  с някой специалист за ненормалното игране на стрелката. Може това да е от вентила срещуположно монтиран на манометъра.

totishish

сега ще я разглобя на ново и ще оставя само редуцир вентила да видя дали ще играе,а има и нещо др. когато го пусна (газа) всички вентили стават лед студени данеби да се запушва по този начин и да променя налягането на редуцир вентила

iek

При свързан реактор/дифузьор и затворен иглен вентил и редуцир вентил стартирам в следния ред:
-отварям крана на бутилката напълно
-с крана на редуцир вентила нагласявам налягането на манометъра, така че да показва ~3.5L/min
-с игления вентил настройвам 1...2...3 или колкото е необходимо балончета в секунда .

Затвори игления вентил напълно и провери дали нямаш утечки на газ някъде. Тази бутилка и компонентите ѝ нови ли са, премахнат ли е салника, кой е сглобявал системата? Бих ти препоръчал и един електромагнитен клапан, защото иначе си е голяма хамалогия.

Nikiengi

Щом редуцилвентила ти става в лед, значи имаш голямо количество поток на СО2 и той излиза в течна фаза. Навий игления клапан, сложи един маркуч в една бутилка и виж да не излизат повече от 50-60 мехурчета в минута. Остави я да поработи така известно време (да се стабилизира работата) и тогава виж манометъра как е. Според мен поради големия дебит СО2 ти се движи така стрелката! :-)

jojo

"...стават лед студени..." и "... стават в лед..." са две различни неща. И моят иглен вентил е студен- все пак това е СО2, ползва се за гасене на пожари. Но никога не е бил обледен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

totishish

Системата аз съм си я зглобявал с изключение на крана всичко е чисто ново освен бутилката естествено вече проверена.
сега като го сложих да балбука в един буркан каточели потока си е нормален без да намалява или осилва
а за ел. клапан съм предвидил но не съм го купил.
: 06-04-2011, 12:59:42
обледен.
[/quote]
не в никакав случай не е обледен

Nikiengi

Нагласи "потока" на около 50 мехурчета в минута и виж пак! *THUMBS UP*

totishish

Значи докаде я докарах.
Крана на бутилката е отворен до край,крана на винтила съм го нагласил на 2,5L/min и игления вентил е на 60-65 мехурчета в минута
през (дифузера) ако мога така да го нарека излиза по този начин и почти недостигат до повърхността на водата
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
засега стрелката на манометъра не помръдва
благодаря за помоща.
П.С. Сега докато си взема и ел клапан как да го спирам такаче да не се променя количеството на газа

Nikiengi

Ако го нагласиш на около 35-40 мех. в минута не е необходимо да слагаш електромагнитен клапан (поне при мен е така)! Аз работя с "мека" вода и въпреки това всичко е ок и без него. При твърдостта на водата в Асеновград, мисля, че и на теб няма да ти трябва. Може да си купиш постоянен тест за СО2 и да следиш. Решението си е твое.   :-| :-| :-|

Similar topics (5)

37786

Публикации: 15
Прегледи: 6387

764

Публикации: 6
Прегледи: 4622

52869

Публикации: 1
Прегледи: 2140

51205

Публикации: 14
Прегледи: 5895

35736

Публикации: 5
Прегледи: 3417