• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 19:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с обезвъздушаване на канистър Resun ef-1200

Започната от zipich, 18.06.2014 03:55

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

zipich

взех нов канистър и след обезвъздуването продължи да трака,разклатих го във всички посоки и излезнаха още мехурчета,но тракането не спря.отворих го нагласих всички кошници,всички уплътнения и след новия старт пак същото.направих обезвъздушаването с ръчна помпа която си беше в комплекта.маркучите не са прегънати,не тече отникъде.като го разклатя се чува водата вътре,че има совободно място.някакви идей за проблема как да го отстраня и от какво може да е?

_Kirilov

Ако искаш извади всичко - остави само кошниците и го обезвъздуши с клатене и накланяне леко . Ако и тогава продължи да трака - еми Кирайска му работа :) след известно време работа ще млъкне , като се уплътни роторчето с боклуците . Ако имаш нервите да го покачаш да работи около седмица ще млъкне.

Успех

bunzip2

Отвори го, напълни го с вода до горе. Слагаш после капака, и през дупките за маркучите допълваш докато водата стигне до ръба.
После си слагаш главата с маркучите и ако има помпичка ръчна на капака му, припомпи я няколко пъти.
Аз съм със SUNSUN и така го правя, няма никакви проблеми, тръгва си от раз.

zipich

добре утре ще пробвам по двата начина и ще пиша ...дано стане.мерси

Публикациите са слети: 19.06.2014 10:42

нищо не стана ,продължава да си е все така ...

bunzip2

Добре де, ти ползвал ли си го до сега тоя филтър? Преди как си го правил, или сега му е първото пускане?
Ако е първото - що не отидеш с него от магазина от където си го купил, да ти покажат направо как се случват нещата.
Може да има някакъв проблем с уплътненията...

zipich

нов е за пръв път работи, след проблема направо викнах човека в нас и той неможа да го оправи,затова писах тук за последни идей.явно друг ще го бъде

_Kirilov

Не очаквай друго от китаец.
Ако имаш нерви ще млъкне след седмица или 2 , но не очаквай чудеса.

zipich

ясно ... утре ще се свържа с доставчика и ще го сменям да видим какво ше стане.

bunzip2

Цитат на: zipich - 19.06.2014 17:25
ясно ... утре ще се свържа с доставчика и ще го сменям да видим какво ше стане.

сменяй го направо.
И аз съм с китайски филтър, но съм много доволен от него.

zipich

човека ми даде да сменя ротора .. след смяната звука е същия

_Kirilov

Цитат на: zipich - 21.06.2014 10:09
човека ми даде да сменя ротора .. след смяната звука е същия

Казах ти - или ще спре да бучи след няколко седмици като се уплътни оста с гняс или въобще няма да млъкне . Всички китайски неща които съм имал са така след време работа ако не спрат , то поне намалят дученето

bunzip2

Какво стана с тоя филтър?
Оправи ли се положението?

zipich

ами след смяната на ротора до сега което е към 2 седмици дрънчи все така :)

dalgia

Пробвай да подложиш някоя гумичка на ротора,да не се движи толкова много по оста.Да не е много плътно,че спира да се върти.Подложи му толкова колкото да се мърда съвсем леко нагоре надолу.И пиши да знаем ако има устех.Аз навремето така бях направил и шума изчезна.

zipich

пробвах колега слагах още отначало О-пръстенчета продължаваше да бучи и ги махнах,сега си е с оригиналните.този от магазина каза че ще отихне да съм изчакал още седмичка .. :) Продавачииии какво да ги правиш

Similar topics (5)

47922

Публикации: 13
Прегледи: 9135

30788

Започната от boxy


Публикации: 16
Прегледи: 8145

42454

Започната от Necko


Публикации: 9
Прегледи: 3004

28393

Публикации: 0
Прегледи: 1973

57261

Публикации: 14
Прегледи: 4357