• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Безшумен филтър за аквариум в спалнята

Започната от Zheni93, 27.04.2020 23:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Zheni93

Здравейте,

Наскоро се запалих по акваристиката и преди 2 дни взех аквариум RS-600 EL, 82л, оборудван с осветление и филтър под капака. Филтърът се захранва от водна помпа, която е меко казано шумна. Напълних аквариума следобед, пуснах го и цяла нощ бръмча, но е непосилно да се спи на този шум. Занесох го в магазина и оттам казаха, че това е напълно нормално за този модел и сега търся да го заменя с нещо много по-тихо, ако е възможно почти безшумно, тъй като аквариумът е в спалнята, на метър от леглото. Засега не искам да взимам външен филтър поради финансови съображения (филтърът ще излезе по-скъп от целия аквариум), но разгледах много вътрешни филтри и съм се спряла на Fluval U3. Някой имал ли е такъв, доволни ли сте? Най-вече бръмчи ли, чува ли се много? Ще съм благодарна да ми препоръчате и други модели, от които сте доволни?  :-) 

Георги

Здравей,
за уточнение - филтърът има ли маркуче, с което вкарва въздух? И когато е без него и не вкарва въздух, е толкова шумен?

trifon81

Здравейте и аз имам проблем с водна помпа на топ филтър. Снощи я стартирах и в началото нямаше шум, но откакто видях, че маркуча за въздуха съм го потопил и го извадих започна бълбукащ шум от него и помпата започна и тя да бръмчи. Дали съм я прецакал с потопеното маркуче?

dalgia

Няма как да повредиш помпата по този начин.Колко вата е,че шуми.Имам маркови вътрешни филтри абсолютно безшумни са.Шум съм чувал само от китайски помпи и такива които са със мощтност 1000 и ногоре литра на час.

trifon81

Цитат на: dalgia - 05.10.2020 11:02Няма как да повредиш помпата по този начин.Колко вата е,че шуми.Имам маркови вътрешни филтри абсолютно безшумни са.Шум съм чувал само от китайски помпи и такива които са със мощтност 1000 и ногоре литра на час.
Поне в магазина казаха че е 800л/ч. Тя върви в комплект с аквариума на rs electrical. Имам и вътрешен филтър, но ми се иска и топ филтъра да ползвам.

White Wolf

Топ филтър и вътрешен няма ли да дойде в повечко ?  *NO*

Similar topics (5)

56597

Публикации: 3
Прегледи: 2616

37691

Публикации: 6
Прегледи: 3093

246

Публикации: 9
Прегледи: 7489

36578

Публикации: 2
Прегледи: 2532

55886

Публикации: 1
Прегледи: 2050