• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 12:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с канистъра

Започната от stanimircho, 07.03.2016 00:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stanimircho

Здравейте на всички, ползвам канистър сън 304 с уве, и мисля че му се намали струята. П очистен е усновно измит и зареден но по малко дърпа и пуска. Храня рибите доста но почиствам филтрите и ако има остатъци от храна което не се случва. Прочетох че им се с задръствала перката и се почиства. Как без да го разглобявам мога дда го изчистя. Иначе работи перфекно. И даите съвет за вътрешен за 400литра.

Penta

Перката без да го разглобиш няма как да я почистиш. Дебита на канистърите пада най-вече от кафевия налеп по маркучите, тях трябва да почистиш, с нещо подобно на Това

stanimircho

Лесно ли става досега несам го правил. Те колко перки са? Наистина има налепи по маркучите

Penta

Аз съм разглобявал много филтри и за мен е лесно  :-D
Наблегни на маркучите обаче.

stanimircho

Мисълта ми е да де не разпадне нещто като му махна винтовете той е сън 304. Има ли начин да се увеличава и намалява

saxon

Никакви винтове няма да сваляш.Изкарай маркучите и ги почисти :-!

VDO

Почисти и щуцерите,в които влизат маркучите към канистъра. Перката се вади,като отвориш канистъра,отдолу на главата трябва да има пластмасово капаче,като го махнеш,вадиш роторчето с перката леко с пинсета. Как се отваря капачето точно може да ти каже някой,който има такъв канистър,внимавай нещо да не отчупиш ако отваряш без да знаеш как.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

stanimircho

Ще видя довечера ще промия маркучите и канистъра. Не ми казахте за добър вътрешен филтър за 400 литра

Amev

Нещо с дебит над 1500 л/ч ... Аз съм ползвал китайски СОБО и горе долу вършат работа

stanimircho

Има едни с гъба от долу а на горе е главата те стават ли

dalgia


Penta



Цитат на: stanimircho - 07.03.2016 12:07
Ще видя довечера ще промия маркучите и канистъра. Не ми казахте за добър вътрешен филтър за 400 литра

И сам ще се убедиш, но само с промиване маркучите няма да се изчистят. Трябва си макар и леко търкане.

Sent from my Mi 4i using Tapatalk


Caxapa

Освен, че филтъра трябва да бъде  3Х400 лира според твоя случай..трябва да има и добра площ за разполагане на медиата му. И понеже са по-малки трябва по-често да се почистват.

stanimircho

Благодаря на всички нисля да си взема още един канистър понне 1200литра за по добра филтрация.

Similar topics (5)

43992

Публикации: 7
Прегледи: 3532

27510

Публикации: 7
Прегледи: 3733

59949

Започната от White Wolf


Публикации: 11
Прегледи: 3882

23491

Публикации: 1
Прегледи: 1969

57261

Публикации: 14
Прегледи: 4342