• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем с jbl cristalprofi e901 greenline

Започната от bgdimov, 07.11.2014 06:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bgdimov

Здравейте , вчера взех нов филтър jbl cristalprofi e901 greenline след като го стартирах се получи много странен шум, който мисля че не трябва да го има. Филтъра работи добре обаче на всеки 10- 20 секунди се получава един шум като съскане и после пак утихва все едно засмуква въздух от някъде , а няма никакви течове и мисля че е обезвъздушен добре. Ако някои е имал подобен проблем да каже какво да правя дали аз бъркам нещо или да се свързвам с продавача...

venitos

Имам 701, в началото издаваше шум, но като поработи 2-3 дена изчезнаха всички шумове. Ако работи 5 дни и няма промяна, тогава го спри отвори и нареди отново кошниците и медиите вътре, и виж тогава дали ще спре.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs25.postimg.org%2Fvsynxqwuj%2F3150.jpg&hash=9e04c2edcf4c31bc9716dd722a91783aa6af7af3

sVGNsali

Добро утро..  :coffee:
Аз имах този проблем - 2-3 пъти.
Проблема при мен беше, в мястото на съединението на маркуча с всмукателната тръба. При резбата. Оказа се, че на ръба на маркуча има пукнатина и от там дърпа.
Веднъж пък, бях вкарал гъба в уширението на смукателната тръба (с решетките), уж да чистя по рядко.
За 1ят проблем, срязах с ножица и напаснах наново.
За 2ят мисля е ясно - махнах гъбата..
Забравих да кажа, да, и моят е e901.
Успех!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Caxapa

Както е казал колегата Севгин, проблем може да има от недобро уплътнение, малка шупла или все от някъде  да дърпа въздух.Симптома както го описваш е точно такъв. Грешката, може да в фабричен дефект но може да е маханичен-при сглобяването. Още е възможно  някъде по уплътненията да е попаднала песъчинка което е малка вероятност но все пак.Тръбата  от която постъпва вода в канистъра+ самият канистър. Изходната тръба  не играе роля в това съскане и вероятно/обърни внимание/ дали от флейтата излизат мехурчета веднага след съскането. Има ли го..  трябва да търсиш причината по свръзки и уплътнения!

jechev_sh

и моя е същия,вече работи 20 дни.първите 2-3 дни и той беше така,но не можах да разбера от къде идваше този въздух.последно реших че в самите гъби е останал въздух при пълненето,макар да са доста едро порести.после се оправи сам и сега е доста тих,нощем като спа не го чувам.има една подробност-спа като мечка.

bgdimov

Благодаря за съветите. Мисля, че до някъде проблемът се реши. Навих малко лента в двата края на входния маркуч (бях я използвал за изолиране на тръбите на чешмата) и сега вече шума се чува на 2-3 минути. Май наистина поема въздух от някъде, за сега нямам повече време да търся от къде другаде взима , когато реша проблема напълно ще пиша какво е станало..

Caxapa

Само не спирай канистъра, или ако го спреш да   не са потопени в аквариума тръбите, че ако дърпа въздух от някъде  при спяло  положение, може и да прокапе на пода а това не е много шриятно нито за теб, нито за комшията пот теб.

Similar topics (5)

51159

Публикации: 3
Прегледи: 2457

32811

Публикации: 12
Прегледи: 4604

48948

Публикации: 8
Прегледи: 3894

31147

Публикации: 17
Прегледи: 7055

59951

Започната от Shpono


Публикации: 7
Прегледи: 5055