• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 15:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Филтърната глава спря да работи изведнъж

Започната от arethereanysas, 07.11.2014 10:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

arethereanysas


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.cc%2Ffytojcvd3%2F2gwz5oz.jpg&hash=a45547b72469f62299601f65b96fefd5e41e2eb7
Това ми е филтърната глава, свързал съм смукателната тръба с гъба. От 2 дни главата не работи, смених кабела (правеше проблеми точно където се вкарва в контакта), но никаква разлика. Изчистих цялата глава , изплаквах я 10 пъти и пак не ще да помпи. Някакви предложения? :)

Ivan_S

Как я изми, отвори ли я или само колкото позволява затворена? На мен филтъра ми е спирал, когато роторчето се затлачи с мизерия и не контактува добре със статора, поради което не се завърта. С хубаво почистване се оправя. Оста на роторчето как е, да не е запънала? Ако всичко това е проверено и е изправно, ами ... остава да ти се е прецакал статора. Това надали ще го оправиш. Само толкова мога да споделя от моя опит.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

arethereanysas

Цитат на: Ivan_S - 07.11.2014 11:05
Как я изми, отвори ли я или само колкото позволява затворена? На мен филтъра ми е спирал, когато роторчето се затлачи с мизерия и не контактува добре със статора, поради което не се завърта. С хубаво почистване се оправя. Оста на роторчето как е, да не е запънала? Ако всичко това е проверено и е изправно, ами ... остава да ти се е прецакал статора. Това надали ще го оправиш. Само толкова мога да споделя от моя опит.
Мерси за бързия отговор, ами почистих ротора, но все още беше покрит с водорасли (не съм го изтъркал да лъсне), а оста си е добре. Отворих я колкото позволява, всички части които могат да се откачат бяха откачени и измити. Има едно, не съм проверил дали тече ток на сглобката на кабела която направих, може и там да е проблема, по-късно ще измеря с мултицет дали изобщо се захранва помпата. :)

Similar topics (1)

45455

Публикации: 13
Прегледи: 4816