• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Eheim ecco pro 200 шумен ли е според вас?

Започната от pro_filer, 21.11.2012 19:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kapacitet

Ако стартираш по моя метод много внимавай като връщаш дръжката в горно положение. Налягането е голямо, а механизма на затваряне е изцяло пластмасов. Аз вече чупих веднъж щипките които обират цялото напрежение на капака. Поне са евтини ( 1 евро за бройка ).
Докато е нов филтъра е лесно, но след година две става все по трудно затварянето и човек трябва да внимава. С длани притискаш дръжката от вдете страни и с палци буташ на горе.

pro_filer

Цитат на: kapacitet - 22.11.2012 12:02
Ако стартираш по моя метод много внимавай като връщаш дръжката в горно положение. Налягането е голямо, а механизма на затваряне е изцяло пластмасов. Аз вече чупих веднъж щипките които обират цялото напрежение на капака. Поне са евтини ( 1 евро за бройка ).
Докато е нов филтъра е лесно, но след година две става все по трудно затварянето и човек трябва да внимава. С длани притискаш дръжката от вдете страни и с палци буташ на горе.

Ще внимавам! Загледах ги резервните части и аз. Проблема не е в 2-те евро а в 17-те (ако не се лъжа) доставка  *ROFL*. Огледах и дръжката но невидях как точно се мах и ме достраша да напъвам, че да счупя от глупост нов филтър...

Peza

Не напъвай, остави го седмица поне да поработи на спокойствие... Според мен след време утихват защото по частите се образуват колонии от бактерии, които уплътняват и един вид смазват пространствата между ротора, перките и др и в крайна сметка утихва съвсем шума. Затова и при основно почистване се появява пак.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

kapacitet

ЦитатПроблема не е в 2-те евро а в 17-те (ако не се лъжа) доставка

Споко, ако стане нещо и ги няма в България аз ще ти ги пратя.  :-)

pro_filer

Така и ще направя. Обезвъздушен е и закачен в аквариума. Единствено мисля след седмица да извадя сипоракса от тетрата и да го сложа на мястото на пластмасовите цилиндърчета. :)
Цитат на: kapacitet - 22.11.2012 12:36
Споко, ако стане нещо и ги няма в България аз ще ти ги пратя.  :-)
*DRINK*

Similar topics (5)

42325

Започната от castor07


Публикации: 30
Прегледи: 11472

25718

Публикации: 8
Прегледи: 4284

52065

Публикации: 26
Прегледи: 7746

48168

Започната от naskolov


Публикации: 6
Прегледи: 2876

38247

Публикации: 5
Прегледи: 4186