• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Подсилване на шкаф от ПДЧ ?

Започната от l337_433f34, 16.05.2019 23:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

l337_433f34

Здравейте!

Имам шкаф направен от 18 мм ПДЧ, не мисля че е мокрен и не се виждат подутини, но е на вече 2 години и не съм на сигурен, дали би издържал пълен 200-250 литров аквариум.

Поради тази причина ми се иска да го подсиля по някакъв начин - това което мисля е да добавя дървени профили (40мм х 40 мм например) - по 2 в двата края и 4 в средата, което би трябвало да подсили, поне малко ПДЧ-то.

Но ми се иска да знам- какви други алтернативи има ?

Втората опция е нов шкаф с метална конструкция, което може би ще е по добрата идея, но преди да действам, исках да се допитам до вас - какво може да се измисли, за да се подсили ?



https://i.postimg.cc/c4wsL6G9/aaaa.png
Why are fish smarter than humans??

-Have you ever seen a fish spend hundreds of euro trying to hook a human...and still cannot?

wire

Зависи от конструкцията на самия шкаф - дължина, ширина, височина, прегради, гръб и т.н.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

l337_433f34

Пропуснал съм - шкафа е с размери 85 см в, д 100 см, ш 45 - има гръб, който е от 2 плоскости от 18 мм ПДЧ. Всичко е доста стабилно и не се усеща клатене например.

Но понеже е от ПДЧ (поради много лоша преценка, направих голямата грешка да купя употребяван шкаф+аквариум и техника за пари, за които можеше да се купи всичко ново, а не мога да го продам и за 1/5 от това) ми се иска да добавя допълнителна упора, така че да елиминирам всякакъв риск (например ако ПДЧ-то се намокри докато не съм вкъщи да реагирам).

Общо взето - това което ме интересува, е дали може да направя нещо по въпроса с укрепването, или ще е по разумното да го разкарам.
Why are fish smarter than humans??

-Have you ever seen a fish spend hundreds of euro trying to hook a human...and still cannot?

wire

На колко секции е разделен, т.е. има ли прегради от долу до горе и къде са те?
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

nicco

Всички фирмени аквариуми са с подобни шкафове и си държат.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

Similar topics (4)

31630

Започната от ooli4ka


Публикации: 9
Прегледи: 4274

56597

Публикации: 3
Прегледи: 2616

22769

Публикации: 15
Прегледи: 8685

38237

Публикации: 29
Прегледи: 14227