• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Почистване на маркучи

Започната от hip9, 30.03.2020 13:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hip9

Здравейте, имам един глупав въпрос. Имам проблем с налепи вътре в маркучите на канистъра и съответно се чудя как да ги почистя. Ако някой му се е налагало ще съм благодарен да сподели.

rakim

С четки за почистване на маркучи  https://bg-pet.com/Fish/Clean/brushes.htm
540л Южна Америка

hip9


a__andreew

Здравейте, вариант  е със кабел или въженце да вържеш накрая му парцалче завързано така, че да опира стените на маркуча и така да го прекараш от край до край. Върши работа вместо специализираните четки,за да не излизаш в това време.

larana

Здравейте,
а дали зацапаните маркучи могат да намалят дебита на канистъра почти наполовина или другаде е проблема? Преди около три месеца му правих основно почистване (гъби, перка), но не забелязах увеличение на дебита или поне не такова, когато го стартирах. Самият канистър е стартиран от около година.

Георги

Да, могат. На всяко почистване на гъбите, почиствай и маркучите.

Lightning_boy

Цитат на: larana - 04.04.2020 10:02Здравейте,
а дали зацапаните маркучи могат да намалят дебита на канистъра почти наполовина или другаде е проблема? Преди около три месеца му правих основно почистване (гъби, перка), но не забелязах увеличение на дебита или поне не такова, когато го стартирах. Самият канистър е стартиран от около година.

Абсолютно всяко замърсяване пречи на дебита на филтъра. Затова редовно чистене на всичко и няма ядове ; )
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Similar topics (5)

32679

Публикации: 18
Прегледи: 6049

30788

Започната от boxy


Публикации: 16
Прегледи: 8107

26351

Публикации: 8
Прегледи: 5441

59379

Публикации: 7
Прегледи: 4926

246

Публикации: 9
Прегледи: 7489