• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нитратна смола от „Френел”-ефективност и рециклиране

Започната от Stanislav.D, 13.02.2011 12:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stanislav.D

Здравейте,казвам се Станислав и съм от София.Купувам нитратна смола от Фирмата ,,Френел".Като цена  от известните ми други предложения е много добра,ползвам я от 7 месеца,като след замерване на нитратите,я рециклирам в солеви разтвор.При покупката й попитах продавача известно ли му е продаваната от тях смола да може да бъде рециклирана.Отговорът му беше,че няма информация.Тъй като от известно време ,независимо от редовното подменяне на изтощената смола с рециклирана и редовната  седмична подмяна на 1/3 от водата,работещи перфектно външни филтри -нитратите не се изчистват добре.Ако,някой има опит точно с този вид смола и желае да сподели опита си с мен,ще съм му много благодарен.Та въпросите са:1.Подлежи ли на рециклиране по форлмулата 10гр.сол на 1л.вода?2.каква е продъжителността на ефикасността й при рециклиране?3.защо цветът на гранулите о от две различни партиди с времето е различен?Извинявам се за въпросите,но от ,,Френел" не ми отговориха.
Предварително благодаря!



Станислав
Symphysodon aequifasciatus
Pterophyllum scalare  MANACAPURU 
Monodactylus Sebae
Monodactylus Argentum
Apteronotus albifrons
Sturisoma panamense
Cyphotilapia frontosa Kigoma
Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe
Cyphotilapia gibberosa Blue Zair Moba
Parachromis managuensis
Amphilophus

aonsu209

Здрасти да ти кажа пробвал съм много смоли и ефект от тях не съм видял поне кой знае какъв. За първия ти въпрос на повечето където ползвам е 100г на 1 л. вода, но аз даже слагам повече. За втория зависи от нивото на нитратите, но при мен след 2 седмици отново е за рециклиране. А за цвета си е до качеството, начина на употреба, едната ако си я оставял повече време, поне така предполагам.Надявам се да съм бил полезен.

Stanislav.D

Благодаря за съпричестността,явно съм допуснал грешка при писането,при изготвяне на  разтвора за рециклиране грамовете на солта са 100/л. вода,а не 10/л. вода..За другото-тестовете са тези,които показват-подмяна с рециклирана или купуването на нова.Още веднъж,Благодаря.Дано,и друг драсне по някой ред.
Всичко добро!
Symphysodon aequifasciatus
Pterophyllum scalare  MANACAPURU 
Monodactylus Sebae
Monodactylus Argentum
Apteronotus albifrons
Sturisoma panamense
Cyphotilapia frontosa Kigoma
Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe
Cyphotilapia gibberosa Blue Zair Moba
Parachromis managuensis
Amphilophus

nidkolio

Здравей,
А дали няма шанс едната да е изсъхнала и за това да си е променила цвета?
По принцип тези смоли веднъж активирани, тоест сложени във вода, не бива да изсъхват.
Не ми се е случвало да ми изсъхне смола за това не мога да кажа от личен опит, за това само предполагам...
Успех
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Stanislav.D

Благодаря,смолата е купена както му е реда-влажна и се съхранява само във вода-солена при рециклирането,сладка след това.Ще изчакам няколко дена,да видя какво още ще ме посъветват от форума,Ще си тествам аквата и ако нивата се задържат високи-ще посетя офиса на "Френел" и ще си купя прясна.
Станислав
Symphysodon aequifasciatus
Pterophyllum scalare  MANACAPURU 
Monodactylus Sebae
Monodactylus Argentum
Apteronotus albifrons
Sturisoma panamense
Cyphotilapia frontosa Kigoma
Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe
Cyphotilapia gibberosa Blue Zair Moba
Parachromis managuensis
Amphilophus