• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

jbl cristalprofi e900 започна да бръмчи

Започната от Misho97, 24.11.2013 22:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Misho97

Здравейте,
Днес след като почистих канистъра (jbl cristalprofi e900)  го сглобих и го пуснах  да си работи, но издава много силен и  необикновен шум. Обикновено този шум изчезва до 15 минути след като пусна филтъра но вече с часове шуми  и не мога да разбера от къде. Разглобявах му главата и касетите преподреждах , но файда няма .. Ако някой е има същия проблем моля да помогне, че в стаята е невъзможно да се спи   *dontknow*
Мерси предварително  *thanks

xoxi

От колко време ти е канистъра  ,аз имам същия и имах подобен проблем след като смених ротора всичко стана както като беше нов .

Misho97

Ами аквариума е стартиран на 12.09 , а помпата е от близо седмица след това

Caxapa

Да започнем с изреждане на проблемите. Не е обезвъздушен добре. При почистването и обратното сглобяване на филтъра- оста на ротора е останала с една гумичка в които лагерува. От там се получава дисбаланс при дреен момент/въртящия  момент на перката-ротора/ Следващата вероятност е  прецакване на ротора  и механична повреда  м/у перката и магнитното тяло.-- В този случай е намален значително дебита и е видимо.

xoxi

Ами според мен е ротора ,или не си го обезвъздушил добре, но по скоро е ротора.

Misho97

Едва ли не е обезвъздушен защото обикновенно го пълня до горе, така че като слагам главата да прелее вода и като го пускам излизат 2-3 мехурчета и толкова, но днес пробвах и да го обезвъздуша, но нищо не излезе. Гумичката от оста на ротора си стои ( сигурен съм защото за малко да я изгубя  :-D ) Дебита не съм сигурен дали е намален, но има такава вероятност, утре като светнат лампите ще разбера със сигурност

Caxapa

Гумичките на оста са ДВЕ ...

Misho97

Една от долу и 1 от горе нали ? Ами като извадя оста се чува вакумът следователно и от долу има гумичка  *dontknow*

Публикациите са слети: 25.11.2013 09:31

Ето видео, което предполагам ще ви помогне да дадете точна диагноза


А, ако проблема е в ротора, влиза ли в гаранцията ?

Similar topics (3)

39374

Публикации: 29
Прегледи: 11692

57614

Публикации: 6
Прегледи: 4484

52413

Публикации: 6
Прегледи: 4194