• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Избор на канистър за 170 литра

Започната от getsata73, 09.01.2017 12:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

getsata73

Здравейте колеги .Дойде време да закупя канистър за основният ми аквариум ,убедих се че с вътрешен (даже два ) не става работата .Постоянно се боря с черна брада и има мизерии по дъното .Аквариума е с дължина 122 см ,172 литра вътре има 20 барбуса ,5 тернеции ,4 крибензиса .Бюджета е 300 лева ,засега съм се спрял на JBL CristalProfi e901 greenline и EHEIM Ecco Pro 300
http://aquarium.bg/v-nshen-filt-r-eheim-ecco-pro-300-bg.html и http://aquarium.bg/v-nshen-filt-r-jbl-cristalprofi-e901-greenline-bg.html
Чакам вашето мнение за посочените филтри ,наличие на резервни части и други неща които да гледам при покупката ,защото досега не съм имал външен филтър . Изчетох доста неща за марките канистри и се спрях на Jbl и  Eheim,но предпочитам мнението на препатили колеги с практически опит. Благодаря ви предварително ,ако решите да помогнете .
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

karadaliev

Мисля, че си се спрял на солидни марки, и на добри канистъри като цяло. Точно тоя EHEIM не съм го имал, но имам два CristalProfi - e701 и e901 и съм много доволен от тях. Практически ги ползвам вече няколко години без никакъв проблем.

По този повод не мога да ти кажа нищо за резервните части, защото не са се повреждали де.

niki_o

Аз също съм за JBL-а .В общи линии аз ползвам Тетра,имам ЕХ700 и Ех1200 като от двете съм доволен особенно от вместимоста на втората-12л :-D.Е имам няколко Флувала и Сиче,но тях не ги препоръчвам-първите заради малката вместимост,а втория заради шума :-P
Досега май не съм попадал на недоволен колега от JBL 901,но ако изкаш да презапасен и бюджета ти позволи вземи големия модел-1501....повече дебит,повече медия,че литрите ти и товара на аквариума не са малко :whistle:

karadaliev

Между другото (бях ги споменал и в друга тема), ако се спреш на JBL то можеш да дебнеш промоциите в еМаг, понякога точно тея канистри излизат на изключително приятни цени.

getsata73

Цитат на: karadaliev - 09.01.2017 14:30
Между другото (бях ги споменал и в друга тема), ако се спреш на JBL то можеш да дебнеш промоциите в еМаг, понякога точно тея канистри излизат на изключително приятни цени.
Благодаря ,това е ново за мен.
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

_Kirilov

И като го отвориш в еконта и вътр е мокър шанса нещо да не му е в ред е голям :) Имаше разни опакваници изфорумите!

svetliopp

Моите са JBL 901 и двата са от Емаг и намаше проблеми.
Както и сега нямам.
Единият е почти на 2 години ,а другият на една.
Много съм доволен и от двата.
Единия е на 100л аквариум,а другия помага ,като втори на 300л.
Следи за промоции от Емаг,наистина ги пускат на доста добри цени.
Винаги преди да го вземеш може да го прегледаш пред куриера и ,ако нещо те съмнява да го откажеш.
Успех.

mitko8899

И аз имам e901,а наскоро си взех още един e701,който все още не съм отворил.Въпреки,че не е купуван от Emag e901-то също беше мокър отвътре,а си беше фабрично запечатан.Между книжките имаше жълта бележка,на която пишеше,че канистъра е избран на случаен принцип и са му направени всички тестове за изправност ,и дефекти в завода на JBL.Тоест това,че има следи от вода не трябва да ви притеснява изобщо,дори напротив.
Aз също съм много доволен от работата и качеството на изработка.

karadaliev

Цитат на: _Kirilov - 09.01.2017 20:24
И като го отвориш в еконта и вътр е мокър шанса нещо да не му е в ред е голям :) Имаше разни опакваници изфорумите!

От моите двата единият също беше мокър вътре, но изрично запечатан беше. Но да, все пак е добре човек да бъде внимателен естествено, така че откъдето и да се купува е добре да се проверява предварително.

Amev

Утре ще има промоции в емаг , може и да го намалят , сега цената му е леко стряскаща ;) взимаше се е901 от 160 до 180 лв

getsata73

Досега само положителни мнения за JBL, явно са добри .Остава и да хвана някоя промоция:--)
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

assenas

Аз също ползвам тази марка пезпроблемно. Имай предвид, че e901 е минимума за твоя аквариум.

vanko77777

Е, не отписвай и Eheim и той е много добър филтър
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

getsata73

Днес ходих до магазина на  аквариумбг в Пазарджик да купувам китки .Видях канистрите и на eheim и  jbl .Продавачката ме насочи към ехайма и каза че са техен представител и няма никакъв проблем с резервните части ,но не разбрах как стой въпроса при jbl ако знаете кажете .Бих искал да лесно ли става обезвъздушаването при ехайм еко про 300  ,при jbl го видях че става с помпа върху капака?
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

a__andreew

Здравейте, колега аз по принцип съм пристрастен към ехайма. Виж серията класик 2215 за твоя обем и ще забравиш за филтъра за дълго време, докато не ти омалее аквариума. Не е тайна , че този модел се произвежда доста дълго време и части има. Може да погледнеш и обявите втора ръка има предлагане от време на време. Много колеги остават доволни от сън съня и мафаьина го предлагат на добра цена. Ако решиш да го вземеш ще ти останат парички и за керамика за филтъра, щото и най добрия филтър да вземеш без пълнени си за никъде. Други вариант е с пълнежа на бедняка - лава и постепенно да си вземеш качествен пълнеж.

Similar topics (5)

37484

Публикации: 23
Прегледи: 8991

29442

Започната от vertigo_26


Публикации: 8
Прегледи: 5259

26351

Публикации: 8
Прегледи: 5441

51683

Публикации: 5
Прегледи: 3272

30788

Започната от boxy


Публикации: 16
Прегледи: 8108