• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Hailea H 12 TEЧЕ от кофата

Започната от Shady™, 21.06.2011 11:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Shady™

Имам супер смотан проблем. Имам посоченият външен филтър. До преди месец всичко си беше наред и изведнъж - спре ли филтъра да работи(изключа го от контакта/спре тока) почва да тече от кофата(капака с мотора и т.н. от некви отвори от които не би трябвало да тече НИКОГА). Докато работи филтърът обаче - не тече от никъде и капка даже. Какво да направа ? Има ли някъде сервиз за филтри и какво по принцип се е преебало.

Мерси предварително за вниманието.

Rainbow sid

Ако не си го обезвъздушил и има налягане е възможно да тече.
Ако е със щипки се опитай да ги извиеш,за по добра връзка между кофата и капака с мотора.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

Nikiengi

Ето този човек ги продаваше. Питай го за твоя проблем - може да помогне! Аз си купих моя от него и да чукна на дърво нямам течове, но се наложи да сменя единия бързосменен присъединител, е купих си го от него: http://www.aquarium.bg/Vryzka-s-nas/Kontakti.html
*THUMBS UP*

Shady™

Цитат на: Rainbow sid - 21.06.2011 12:10
Ако не си го обезвъздушил и има налягане е възможно да тече.
Ако е със щипки се опитай да ги извиеш,за по добра връзка между кофата и капака с мотора.
Ама то не тече там където се свързва кофата и мотора а тече от към "корпусът с мотора" тоест от горният елемент. А ако е от налягане - възможно ли е да тече САМО И ЕДИНСТВЕНО когато е изключен ?

Иначе сега ще се обадя на телефонът и ще вида за какво става въпрос.. Ако иам развитие ще пиша малко по-късно.

Абоната

Здравейте! Знам, че е "леко" старичка тази, но е една от първите, когато се търси нещо, свързано с Hailea H-12, от една страна, а и моя проблем беше същия - от друга.
   Оказа се, че проблемът при мен беше в О-пръстена, и след смяната му спря да тече. Откриването на О-пръстен обаче далеч не се оказа толкова лесна задача, и това е другата причина да пиша тук - след разпитване и ходене насам-натам по магазини, попаднах ето на този магазин: http://snabteh.com/contacts.html. Имат всякакви размери О-пръстени, та предполагам и за други филтри би била полезна тази информация.

Nikiengi

Колега пише, че линка не е намерен, виж ако може да го оправиш, че това е ценна информация!  *THUMBS UP*
: 31.05.2012г 08:08ч
А ето им данните:
    Адрес:

     София;кв. Горубляне;

    Магазин лагери -

     ул."Самоковско шосе" 79

    Магазин крепежни елементи -

     ул."Самоковско шосе" 62


    Тел:

     02 979 04 09     

    GSM:

     088 61 61 706

    Е-mails:

     office@snabteh.com;

     snabteh@abv.bg

Similar topics (3)

49489

Публикации: 14
Прегледи: 5654

37099

Публикации: 22
Прегледи: 14233

58479

Публикации: 8
Прегледи: 5835