• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 00:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гърмят ли лампите на аквариума от влагата?

Започната от GinGar, 09.10.2009 16:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

GinGar

Преди няма и 10 дни ми докараха нов аквариум със вградено осветление, излезе ми 370 лв без грунда, растенията и др работи., Бах го поръчала първоначално от София и го чаках дълго време ,добре че звъннах да ми кажат че няма да докарват 2-3месеца, иначе още щях да си чакам, и тъй като го нямаше тук намерих такъв във Пловдив.Донесоха го веднага, но в последствие разбрах че капакът не е точно този, който исках. Този който поръчах беше със изпарители а този който донесоха няма, но това го видях малко късно. Иначе аквариума е мн хубав.Както и да е,..
5 дни работеше, и изведнъж почна да спира сам, всичко угасва, след мако го пусна работи и пак спира, или при пускането присветва за секунди и не тръгва, чак след време. Почна постоянно да спира.Аквариума има гаранция и ще пратя капака във Пловдив. Чудя се дали не е от изпаренията защото като го вдигна и почва да тече вода а долу има и кабели...не ми се мисли.Ако там го оправят и е от изпаренията, после пак така ще стане така. Случвало ли се е на някой от вас ,заради влагата да спира осветлението.
Във момента имам и болни рибки а нищо не виждам във аквариума със каквото и да го осветлявам пак не е същото.
Явно на мен не ми върви, със стария аквариум за един месец ми се паднаха 3 дефектни помпи, скъсах си нервите вече  :kreshtja:
Ако някой е имал такъв случай и предполага от какво е това нека сподели

BOJO

Колко лампи има капака? Дали не е от самата пура нещо ?


GinGar

2 x 18. Всичко изглежда нормално, Даже сега пак светнаха след половин часова почивка, но пак ще спре.Работят само през деня, вечер ги изключвам. Но мисля че трябва през целия ден да си работят, без да спират сами

iek

При изключено от контакта захранване провери първо дали добре са поставени пурите, , това може всеки да направи, за по-грамотни-могат да се проверят кабелите доколко здраво са притегнати, и накрая дали щепсела на захранващия кабел влиза плътно в контакта,  ако и това не решава проблема-рекламация.
На кое казваш "изпарители"  и какво значи "капакът не е точно този, който исках".

GinGar

Проверих пурите всичко изглежда наред и щепсела пробвах и във др контакти, Той си работеше без проблем 5 дни и след това както си седях и изгасна сам, а си светеше цял ден преди това, и от тогава се почна.
Иначе става въпрос че капакът беше почти същия модел, почти не се различаваха, просто на единия има дупки най накрая за изпаряване на водата, а този няма. Това е разликата,
Там е работата, че работи по няколко часа и след обед почва да спира, за това си мисля дали пък не прегрява нещо

rgeorgieff

С или без "изпарители", капакът е предвиден да покрива аквариума. Взето е предвид, че се отделя влага и т.н. Извод- производителят/продавачът дава гаранцията, за да може клиентът да върне евентуално дефектирала стока. Т.е. ти не трябва да търсиш повреда, а да се обърнеш към продавача, който от своя страна е длъжен да ремонтира или подмени стоката.
п.п. Конкретно: най-вероятно е китайско изпълнение, ел.баласт може да не е качествен и т.н. Успех!

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

GinGar


NO CARRIER

Ако може да щракнеш и етикетчето отблизо или да го препишеш, ще е чудно. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

GinGar


iek

370лв, а дори и едни рефлектори няма, връщай им го да си го оправят.

GinGar

Така и ще направя, ще им върна капака, но си мисля че и те няма да разберат от какво е, като стои изключен и го включиш свети, ама за няколко часа . Ще стане като с помпите които връщах, във нас не работят, отивам в магазина работят. Ще кажат че са пипнали нещо ,ще го върнат и пак ще ми ги прави тия номера. На всичкото от горе рибите са болни и няма да мога да ги виждам, тъй като освен тия лампи др не може да ги освети така добре и тях не знам какво да ги правя

kapacitet

Защо не пробваш да оставиш голямата клапа отворена за няколко дена. Така няма да се събира никаква влага по капака и ще стане ясно дали тя е причината за проблема. Аз лично не затварям клапите на моя аквариум, защото от изпарението ми побеляваха рефлекторите на лампите.
А случайно да подаваш въздух и при пукането на мехурчетата на повърхността да се получават силни пръски.

GinGar

Пръска доста, да. Ще оставя  отвора за хранене отворен за няколко дни, така или иначе събота и неделя няма как да им го пратя да го оправят.

barabata

А някой сеща ли се да провери захранващото напрежение дали дава проблеми ?
Това "там си работи, а вкъщи не ще" е малко съмнително ...
Има го и другият вариант - работи няколко часа и тогава отказва  - носиш го в магазина и там го пускате за 5-10 минути ... Няма как да стане работата ...

Ако не е наложително ползването на помпа за въздух с маркуче и камъче - ги спри за няколко дена (ако това не е всъщност системата за филтриран на аквариума).
Аз не тача ползването на този метод за движението на водата и когато ми се налагаше а го ползвам доработвах филтрите с ПВЦ тръбички които да пускат водата плавно по повърхността без да се пукат балончетата ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Similar topics (5)

53863

Публикации: 10
Прегледи: 4788

1858

Публикации: 22
Прегледи: 11023

28572

Публикации: 17
Прегледи: 6215

42119

Публикации: 6
Прегледи: 4108

55886

Публикации: 1
Прегледи: 2059