• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 06:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум върху кухненски шкаф

Започната от hektor, 04.02.2012 11:12

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

ivotri

Според мен ще издържи, само сложи между шкафа и аквата нещо(някаква изолация)

Buhoff

На мене друго ми се върти в главата!  :-| Този аквариум така както е на снимката ли ще стои? Ако е така ми се струва опасна работа в кухнята се хвърчи наляво надясно като се готви с разни прибори съдове и т.н.  трябва много да се внимава покрай аквата да не я закачи някой с нещо. *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

hektor

Относно винкелите ще бъдат вместо ъгълчета между дъното и страниците и между дъното и предния плот. А колкото до готвенето така си е трябва да се внимава ама то пълно щастие няма. Точно това ми е притеснението че дъната са носещи в случая поне от едната страна , а на средата и в другия край крачетата са монтирани на страниците

Peza

На мен малко не ми стана ясно къде и как са замислени тези винкелови рамки. Затова малко наизуст ще ми е поста.
На мен също не ми вдъхва доверие този шкаф с вписано дъно, при все отгоре крачетата не са под страниците. Аз лично бих се застраховал като подложа една ПДЧ плоскост под двата шкафа (второ дъно на което да легнат, хванато за първото с винтове) и хвана крачетата за тях. Самите те до колкото виждам могат да оберат разликата, така че да се запази сегашното ниво на плотът. Това е само идея ала бързо, лесно, евтино.



Edit:
Сега вече разбрах за вникелите. Но на мен пак си ми се струва по-лесничко с второ дъно от ПДЧ 18мм. Тъкмо и крачетата могат да се поставят на по-добро място.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

evgeni200

Снимките са малко лоши.Дъното от две части между сраниците ли е?

hektor

Дъната са отвътре на всички страници. Ще сложа 18мм плоскост под целия шкаф и ще си монтирам и винкелчетата за по сигурно. Ако сложа 25мм плоскост вече няма да ми доидат старите дупки на стените а и ще седи грозно.

hanuman

Колега няма нужда от винкели. Този шкаф ще издържи и доста по-голям аквариум. Има достатъчно крака, а и за стената си го хванал. Само сложи подложка от стиропор под аквариума. Правил съм над 20 шкафа за аквариуми и не съм слагал повече от 8 крака, а ти имаш над 12 така, че....
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

evgeni200

Цяло дъно ще е достатъчно.

Peza

Цитат на: hanuman - 09.02.2012 09:51
Колега няма нужда от винкели. Този шкаф ще издържи и доста по-голям аквариум. Има достатъчно крака, а и за стената си го хванал. Само сложи подложка от стиропор под аквариума. Правил съм над 20 шкафа за аквариуми и не съм слагал повече от 8 крака, а ти имаш над 12 така, че....
Не става въпрос за краката. Тези шкафове са с "вписано дъно", т.е. страниците не "лягат" върху дъното, а то е хванато за тях странично ( а самите крачета са хванати за дъното). Не вярвам и 1 от тези 20 да си направил по точно този начин.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

hektor

Мисля да сложа 18мм плоскост под целия шкаф и крачетата да си останат същата бройка. Дали ще е проблем че краката ще са с 5-6 см по навътре заради цокъла?

grigor nakov

Цитат на: hektor - 10.02.2012 09:52
Мисля да сложа 18мм плоскост под целия шкаф и крачетата да си останат същата бройка. Дали ще е проблем че краката ще са с 5-6 см по навътре заради цокъла?

колега недей да си правиш експерименти направи си хубав шкаф или винкелова конструкция,защото ако гръмне този аквариум ще издавиш комшиите до първия етаж и после доста солено ще ти излезе че си спестил някой лев,а относно аквариума не трябва да има директна светлина към него защото позеленява много бързо

hanuman

Цитат на: hektor - 10.02.2012 09:52
Мисля да сложа 18мм плоскост под целия шкаф и крачетата да си останат същата бройка. Дали ще е проблем че краката ще са с 5-6 см по навътре заради цокъла?
Ще стане перфектно с плоскостта, тежестта ще се разпредели и няма да има носещи винтове по този начин , а за краката няма да има проблем особено при тази бройка. С тази плоскост ще можеш и по-голям аквариум да сложиш. Само да напомня на колегите, че става въпрос за 240л аквариум, а не за 1 тон. А за опасенията на колегите от наводнение - преди няколко месеца комшията под мен се наводни и то доста повече от 240л, беше се скъсала мека връзка на бойлера в кухнята и в целия апартамент имаше 5см вода( вие смятайте при 50м2 площ 5см вода колко са). Та последствията бях няколко капки в съседите под него. Така, че моля бъдете по-умерени в прогнозите. *DRINK*

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

valiovci

Здравей,и аз щях да ти предложа вариянта с още 1 дъно. Това е стандартно,така се прави. От 7 години тработя това (правя мебели) .Поръчай си някъде да ти отрежат и кантират 1 парче с твоите размери,по -добре с дебелина 2.5 см .и няма да имаш грижи. единствено шкафа ще стане малко по-висок и незнам реглажа на крачетата дали ще го поеме.

hektor

Направих го с двойно дъно 18мм ,  по всички вътрешни страни и дъното винкели 4см вместо ъгли , броя на крачетата си е същият , 4 дупки в стената с яки дюбели и подложка Sera 120/50. Довечера пълня пък да видим. Само предната страница не можа да легне на второто дъно защото има 3мм луфт със старото , но пък тя е хваната на всички възможни места с винкелите така че смятам да няма проблем.
: 12.02.2012г 08:08ч
Благодаря много на всички колеги който се включихте и ми дадохте съвети *DRINK*

pavlin


и да не забравиш да пуснеш снимки,....


а относно това
Цитат на: hanuman - 10.02.2012 10:42
Ще стане перфектно с плоскостта, тежестта ще се разпредели и няма да има носещи винтове по този начин , а за краката няма да има проблем особено при тази бройка. С тази плоскост ще можеш и по-голям аквариум да сложиш. Само да напомня на колегите, че става въпрос за 240л аквариум, а не за 1 тон. А за опасенията на колегите от наводнение - преди няколко месеца комшията под мен се наводни и то доста повече от 240л, беше се скъсала мека връзка на бойлера в кухнята и в целия апартамент имаше 5см вода( вие смятайте при 50м2 площ 5см вода колко са). Та последствията бях няколко капки в съседите под него. Така, че моля бъдете по-умерени в прогнозите. *DRINK*



в бъдеще може да се появи отлепване на мазилката на тавана на съседите долу, ако има мазилка де, може да е окачен таван  *DRINK*

Similar topics (5)

1858

Публикации: 22
Прегледи: 11027

57481

Публикации: 3
Прегледи: 3046

41809

Публикации: 7
Прегледи: 7901

31630

Започната от ooli4ka


Публикации: 9
Прегледи: 4293

55886

Публикации: 1
Прегледи: 2063