• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с Микрозорум

Започната от yasenst, 21.10.2015 10:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yasenst

Възможно ли е Микрозорум да се скапва, поради това, че корените му са непосредствено до всмукателната тръба на филтрацията? В насрещния край на аквариума, Микрозорума си е добре, а на това място втори стрък се съсипва.

stefan_doc

Ще ми е интересно, какво ще отговорят по-знаещите на този въпрос.
В единия ми аквариум има водорасли само в близост до всмукателната тръба на филтъра...

fam

Цитат на: stefan_doc - 21.10.2015 15:44
Ще ми е интересно, какво ще отговорят по-знаещите на този въпрос.
В единия ми аквариум има водорасли само в близост до всмукателната тръба на филтъра...
Възможн ли е да е твърде силно течението и да "повдига" органиката от дъното..защото така се получават  водорасли по принцип?  :-[

rakim

yasenst ,микрозорума се храни улавяйки хранителни вещества и частици с мъхчетата по висящите си корени.Когато е точно до всмукателната тръба  там е най голямото течение и му е трудно да улавя  тези частици,поне според мен е така.А иначе,почти винаги се появяват водорасли там където има най силно течение.Но има ли ги тях значи нещо куца в баланса на аквариума,ако е балансиран със добре растящи растения не би трябвало да има никъде.
540л Южна Америка

Similar topics (5)

52236

Публикации: 0
Прегледи: 1661

59104

Публикации: 16
Прегледи: 12572

58353

Публикации: 10
Прегледи: 4220

57220

Публикации: 13
Прегледи: 5863

55047

Публикации: 3
Прегледи: 2387