• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 18:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кафяви петна по анубиаса

Започната от ivanpz6, 22.01.2019 17:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivanpz6

22.01.2019 17:21 Last Edit: 23.01.2019 13:58 by ivanpz6
Така здравейте пак от мен! С риск да омръзна на модератораторите на форума пускам пак тема с проблем!
Та следния проблем е , че като стартирах аквариума си купих два стръка анубиас (според мен нана, предвид колко големи са вашите) и го завързах за два камъка но от два дни забелязвам че едно кафяво петно се разраства все повече върху едно от хубавите листа. Аквариумът е стартиран на 11.01.2019 първите две седмици светех по 5 часа, от вчера по 6 , не съм слагал никакъв тор , сменям по 20-30% от водата 2-пъти седмично !
https://i.postimg.cc/XJvVVysC/50952721-2091894940857396-917972645893373952-n.jpg


Публикациите са слети: 23.01.2019 13:58

Идеи ?

ARTU73

Как ги купи? Аз имах същия проблем, но анубиасът измръзна при доставката по ЕКОНТ. Иначе го изчаках да се стабилизира и отрязах листата - те бяха станали на паяжинки.

ivanpz6

Купих ги напълно нормални, маслено зелени! Утре или най-късно в петък , ще ходя за анциструси и мисля да взема Tetra PlantaMin за да ги подхраня малко!Но сега като се сетя при транспорта стоя близо час от в плика от магазина до нас, но в колата беше топло :)

Smelly fish

От транспорта не е. Седяли са ми в колата през зимата по 2-3 часа и пак са се хващали разни растения. Може да им трябва време за адаптация. Купил си ги свежи но са расли в други условия.

Lightning_boy

Цитат на: ivanpz6 - 23.01.2019 18:35
Купих ги напълно нормални, маслено зелени! Утре или най-късно в петък , ще ходя за анциструси и мисля да взема Tetra PlantaMin за да ги подхраня малко!Но сега като се сетя при транспорта стоя близо час от в плика от магазина до нас, но в колата беше топло :)

Поръчвал съм анубиас през зимата и е стоял 2 дни в еконт, не е от измръзване. Най-вероятно е от адаптацията, остави го известно време.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Penta

Цитат на: Lightning_boy - 23.01.2019 20:14
.....остави го известно време.
Но и не очаквай да зарастне :-(

wire

Бих ти препоръчал да премахнеш засегнатите листа, доколото можеш, защото растението ще отдели повече енергия и вещества за въстановяването на тези листа и по-малко за нови и свежи листа.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

ivanpz6

Благодаря ви за съветите! Днес забелязах че едната ризома плуваше на повърхността на аквариума , бях ги завързал с шивашки конец за камъните , който явно вече 3-та седмица и е изгнил- та като я хванах да я захвана между камъните едно-две листенца паднаха.. след като ги извадих от аквариума и ги поогледах(бяха си маслено зелени) стъблото им се скапва станало е на "каша". А според вас Тетра Плантамин добре ли е и най-важното понеже под грунда нямам субстрат ще набавя ли на растенията нужните макро и микро елементи или да се насоча към друг? Но пък Роталата , която добавих по късно и отново да благодаря на колегата- geroff (че ми даде стръкчета)  си пуска даже издънки вече и над грунда . Осветлението е 1х18w LED.

Similar topics (5)

58003

Публикации: 2
Прегледи: 3131

50856

Публикации: 12
Прегледи: 7513

54224

Започната от yavor_dz


Публикации: 1
Прегледи: 1821

57358

Започната от idaet1990


Публикации: 10
Прегледи: 4137

59947

Публикации: 10
Прегледи: 4322