• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Зелени петна по стъклото на аквариума.На какво се дължи ?

Започната от go6kod, 02.11.2010 18:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

go6kod

Може ли да ми кажете какво трябва да правя защото по стъклото на аквариума ми се появяват зелени петна.Трябва ли да сменям цялата вода или само да изсипя 80% от аквариумната в един съд и след това да я събера с други 20% от престояла 2 дена вода.
РИБИ-Бета Спленденс и Коридорас палеатус. ХРАНА-на люспи  ТЕМПЕРАТУРА НА ВОДАТА 25-26 по целзий.

Caxapa

Зелените петна по стъклото са от прекомерно светене или от пряка слънчева-дневна светлина. Намали часовете на светене в аквариума. Стъклата се почистват с магнитна чистачка или с някоя стара и непотребна карта от типа на дебитните.

Black Adder

Докато напиша и Caxapa ме е изпреварил
В добавка само ще запитам - все пак колко са големи петната, защото с описаните от колегата дейности могат да намалеят, а определени охлюви помагат да изчезнат напълно.
Не е зле да напишеш и колко ти е голям аквариума :)

go6kod

От къде мога да си купя такава магнитна чистачка ?От зоомагазина може ли ?

Caxapa

От ЗООмагазина. Николай Тошев също продаваше такава скоро.
: 02-11-2010, 19:17:03
Гошко! Понеже си много духовит с  ето това : зоо или 300 магазина     :-D :-D :-D
Ще ти отговоря в същия стил. Ако още веднъж зададеш въпрос на ЛС който вече си задал като тема в сайта ще поръчам на енергото да ти спре тока на аквариума.   *ban

go6kod

Хора помогнете ми какво да правя преди аквариума ми имаше зелени петна по камъчетата и стъклото от слънцето.Преместих го и днес пак има но по-малко.Дали е нормално това?Да не би да е от светлината на лампата в стаята,защото е във дневната и като се запали около 6-7 стои до 10-11 часа.Нормално ли е да позеленеят малко като ги измия или не ? :popcorn: :popcorn:

diko_85

Не че разбирам много но тази лампа според мен работи прекалено дълго време.
Викай но не говори!!!

go6kod

Значи трябва да работи по-малко така ли ? Но тя е на тавана и е далеч от аквариума !

paolo6481

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785


MeTogu

Щом е пак същия проблем защо не писа в старата си тема?Така колегите  щяха да знаят какъв е бил първоначално и какви мерки си предприел за одтстраняването им,след което не си получил никакъв резултат.
Имаш проблем с светлината,силна е и светиш дълго.Появи ли се веднъж зеленото трудно се маха.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

40406

Започната от Snuupy


Публикации: 13
Прегледи: 6212

22999

Публикации: 42
Прегледи: 11369

36071

Публикации: 12
Прегледи: 6440

59033

Започната от erjo82


Публикации: 1
Прегледи: 1980

51482

Публикации: 7
Прегледи: 4114