• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

вода

Започната от mir4o111, 10.10.2011 13:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mir4o111

Здравейте,някой ще ми каже ли как да си избистря водата на аквата.Имам 450 литров ,грунд ,без растения ,филтър jbl 1200l.,10 diskusa,осветление led,Филтъра го  миех всяка седмица възможно ли е да сам нарушил нивото на бактериите , водата е буза направо няма избистряне по 2 пъти в седмицата сменям по20 процента и пак не става.Дайте съвет

Nikiengi

Спираш да миеш филтъра всака седмица, или когато го миеш само във водата, която източваш от аквариума при смяна ако е вътрешен, ако е външен - веднъж на 2-3 месеца. Сменяш около 40% от водата и сипваш необходимото количество за твоя аквариум SERA Bionitrivec, Би трябвало до 24 часа нещата да се оправят!  :-)

mir4o111

Външен е филтъра ,сложих бактерии смених и пак нищо същата работа

tomatomov197

   Аквариума нов ли е ?   Ако е нов не се притеснявай , ще се избистри сам след месец .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

mir4o111

Ами пуснал сам го преди 4 месеца беше перфектен ма какво стана с тая вода,незнам

Ивайло Гиздов

Грешката според мен е,че миеш филтъра всяка седмица.

andreydemon

Колега с какво храниш дискусите ?
Възможно е ако храниш обилно 10 -те риби  храната да ти се разтваря във водата и това да я цапа.Пробвай да понамалиш количеството храна
Успех!!!!
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

bay_milee

С това миене всяка седмица си скапал азотния цикъл според мен.Канистър се отваря на 3 месеца поне аз така процедирам и нямам проблем с води и риби. :-)

Similar topics (5)

22923

Започната от sa6oboy


Публикации: 7
Прегледи: 5080

54413

Публикации: 1
Прегледи: 1842

28969

Публикации: 4
Прегледи: 3655

24704

Започната от mojiganga


Публикации: 15
Прегледи: 7745