• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Пренареждане / БЕЗ рестарт

Започната от NeLyTo, 09.03.2016 13:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NeLyTo

Здравейте,

понеже преди време като съм садила растенията съм ги садила едно към Гьоторе и сега едната криптокорина (визирам около 20 коренчета, че и може би повече от тоя вид, май Вендити или нещо такова), която уж ми беше за преден план,стана като за заден ... направо не мога да я позная ... (така се въдят тия криптокорини пред мене, че - аман ). Та ще разтурям всичко ... искам да я изместя на заден план и общо взето голямо ровъчкане и презасаждане ще падне. Та сега .. понеже имам мн органика в грунда, не че не сифонирам, не че имам много риби, ама си се събира ... се чудя какво да правя. Бях решила да ползвам услугите на професионалист, но реших, че и сама ще се справя с пренареждането. Въпроса е, че тая криптокорина съм сигурна, е превзела целия грунд и като вадя ще стане каша, та каша ... Не искам да рестартирам по принцип. Страх ме е от мътилката, дето ще се вдигне да не стане всичко във водорасли после? Никога не съм имала водорасли, освен в единия ъгъл, където явно от слънцето е яко зеленясало до ръба на грунда. Да не го разбутам нещо и да тръгне навсякъде?
Като ги вадя тия растения да им кастря ли корените преди пак да ги засадя?
Общо взето ... как да процедирам при разместването ?

vasil dimitrov

Корените ги подрязваш,така или иначе умират и се образуват нови.Я пусни снимка някаква?

NeLyTo

Тази е от преди 1 година. Криптокорините вляво станах над половината на аквариума високи, тях ще местя. А и другите в дясно ще наредя пред тях, те са си по-нисички. Общо взето ще пренареждам целия.
Сегашна снимка нямам, но ако е наложително ще пусна :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.cc%2F9526w6hvr%2Fphoto.jpg&hash=bbbc4e51f733aecd15ebaa08f13a79a7d0894107

raadkoo

Аз го правя прекалено често това упражнение със смянята на растения и корени и от опит казвам, че е по-добре да се извадят корените. Махнал съм моите Криптокорини преди 2 месеца мисля и още избиват издънки. Сифонираш колкото може и слагаш памук във вътрешния филтър. Сменяш го често и наколко по-чести смени на вода и толкова.

NeLyTo

Пренаредих го ! Имам много от двата вида криптокорини, седят в купа с вода.
ПОДАРЯВАМ ГИ СПЕШНО ! Иначе утре заминават в кофата  :( В перфектно здраве са :D Никога не са имали водорасли.
леко ми минава и да врътна друг аквариум, но знам до къде ще доведе това, виждам ви :D
а и е почти сигурно, че ще ме изгонят :D

vasil dimitrov

 :-DПродай ги,подари ги,размени ги.Харесай си вариант щом ще те изгонят.

Similar topics (5)

41099

Публикации: 8
Прегледи: 5335

52549

Публикации: 16
Прегледи: 6275

55358

Публикации: 4
Прегледи: 2372

40587

Публикации: 6
Прегледи: 3584