• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 22:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за самоделен капак

Започната от Ima li zna4enie, 11.03.2016 20:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ima li zna4enie

Здравейте!
Притеснявам се ,че няма да го направя добре и искам вашите съвети.
Размери:50/10/35 (д/ш/в)
Уж в магазина казаха 36л ама е 17,5 *NO*
И да ви питам дали изпарените пари ще повлиаят на осветлението
Благодаря предварително!

jabeto

Много неясно си си задал въпроса.Питаш за капак после казваш ,че са те преметнали с обема на аквариума.Ако капака е плътно затворен и няма циркулация на въздух се образува конденз от който може да изгори осветлението ако не е защитено по някакъв начин от влага.Също така от изпаренията се получават отлагания по осветителните тела които с времето намаляват силата на светлината  излъчвана от тях.От какво мислиш да правиш този капак.Дай повече информация.

Ima li zna4enie

Това ми кажи ти защото аз не знам кой материал е най добре да ползвам(имам правописни грешки знам)

jabeto

Много колеги хвалят един матерял (разпенена ПВЦ плоскост)FOREX здрав лек и лесно се реже и работи с него,обаче незнам от къде го взимат.Може да се направи и от ПДЧ плоскости но става по-тежко и от влагата,ако не е добре защитен с времето се раздува.Аз съм ползвал влагоустойчиви плоскости от ламиниран паркет(малко по лека става конструкцията от ПДЧ).От вътрешната част капака съм го облепил с с алуминиево тиксо.Може да се направи и от плексиглас капака.Също така ако имаш някой лев и не ти се разправя да го правиш ти може да го поръчаш на някой от колегите които правят аквариуми.Те правят много хубави и имат всякакви цветове и матеряли. *THUMBS UP*

Similar topics (5)

59

Публикации: 18
Прегледи: 15937

38916

Публикации: 1
Прегледи: 2204

29779

Публикации: 10
Прегледи: 5348