• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос относно бяло зелено мътна вода (специфичен въпрос)

Започната от titanium, 01.02.2018 21:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

titanium

Преди няколко дни стартирах новия ми аквариум, който е 90 литра! Главният проблем е, че НЕ измих грунда като го вкарах във водата (той е ситен и бял) И докато наливах водата, тя стана страшно бяла... и не се оправя! Четох за цъфтежи на водата и г.д. вече ми става ясно какво е станало, но моята има И зеленикав отенък... Като сифонирам дъното се вдига още от бялата мътилка и съм в лека паника, че се налага да рестартирам за да мия грунда! Въпросът ми е дали остатъка от ситна прах от грунда продължава да мъти сам по себе си и евентуално дали ще се разкара тая прах с времето без да се налага да го вадя и мия! Днес закупих външен фолтър, и си мисля, че като за начало няма да подобри, а дори ще влоши нещата, но... Прочетох за UV лампа и ще взема утре каквото ще да става, но ме е страх, че дъното като не е измито пак ще стане така

NO CARRIER

Ако е мътилка от фини частици, за няколко часа ще се утаи на дъното.

Ако не се утаява дълго време, значи е побеляла от липсата на азотен цикъл в новия аквариум. Не правиш нищо и за няколко дни, до седмица ще изчезне сама.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

titanium

и аз така си казвах, че ако са частиците от грунда ще се оталожат и готово, но не би! Вече 4 дни седи мътен... избистря се, но буквално виждам светлината в аквариума! Дразни ме много!

NO CARRIER

Спри да бъркаш в него и да правиш каквото и да било. Сам ще се оправи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Caxapa

Аз да попитам! Риби има ли в този нов аквариум?  Защо го сифонираш  този аквариум стартиран едва преди няколко дни?  И послушай КОКО! Не бъркай иа аквариума за щяло и не щяло!

pazoff

Моя аквариум също е с бели камъчета и водата беше белезникаво мътна.Добавих от препарата и след 12часа беше кристална.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lightning_boy

Цитат на: pazoff - 02.02.2018 22:17
Моя аквариум също е с бели камъчета и водата беше белезникаво мътна.Добавих от препарата и след 12часа беше кристална.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Колегата пише, че не е измил грудна. Според мен, ако се остави на спокойствие, всичко ще се утаи. После с редовното чистене на аквариума, ако има нужда от сифониране, лека полека ще се изчисти грунда.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

pazoff

Да ще се утаи, препарата е ако иска по бързо да стане


Sent from my iPhone using Tapatalk

pazoff

Моя грунд също беше доста мръсен взех го от практикер, измих го и пак имаше белезникав оттенък водата


Sent from my iPhone using Tapatalk

pazoff

Цитат на: pazoff - 02.02.2018 22:17
Моя аквариум също е с бели камъчета и водата беше белезникаво мътна.Добавих от препарата и след 12часа беше кристална.


Sent from my iPhone using Tapatalk
TetraAqua CrystalWater е подобрител за вода, който бързо и безопасно елиминира замърсяванията и прави аквариумната вода кристално чиста.
Бързо и безпроблемно елиминира всички оцветявания и замърсявания от аквариумната вода.
Той свързва малките замърсени частици и ги превръща в по-големи, които могат да бъдат лесно уловени от филтъра.
Резултатите са на лице след 2-3 часа от прилагането на продукта.
TetraAqua CrystalWater може да се използва във всички случаи, независимо от стойността на карбонатната твърдост (дори KH да бъде прекалено ниска).
Не вреди на рибите и растенията в аквариума.
Подходящ е за употреба във всички сладководни аквариуми.
Дозировка: 5мл. TetraAqua CrystalWater на всеки 10л. аквариумна вода. При стойности на карбонатната твърдост (KH), по-ниски от 1°, се препоръчва половин доза.

Употреба:
Tetra CrystalWater се използва след всяка частична смяна на водата.
При наличието на оцветяване или размътване на водата.
При необходимост от повтарна доза, трябва да изчакате най-малко 48 часа между двете приложения.
Моментното размътване на водата, което се наблюдава непосредствено след прилагането на продукта, покачва, че Tetra CrystalWater действа. Не вреди на аквариумните обитатели и растения.

Similar topics (5)

56386

Публикации: 52
Прегледи: 11688

34274

Започната от mir4o111


Публикации: 3
Прегледи: 2877

57530

Публикации: 34
Прегледи: 8871

53506

Започната от crazzzy


Публикации: 52
Прегледи: 15387