• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

През колко време трявбва да се чисти цялостно аквариума?

Започната от alex22, 29.12.2011 22:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

alex22

Здравейте,значи четох доста из форума научих много нещо,обаче на един въпрос все още нямам отговор - до сега имах много малак аквариум и сменявах често цялата вода,като почиствах и грунда абе всичко, сега аквариума ми е 40л и въпроса ми е през колко време трявбва да се чисти цялостно,имам филтър и сменявам всяка седмица по 1/2 или 1/3 от водата ?

FHM

Чистенето на аквариума цялосто е равносилно на рестарт с други думи след такова почистване в аквариума няма да има работещ азотен цикъл , а от там и ще се появават проблеми с водорасли и риби . След такъв рестарт е нужно да се изчака поне седмица както се прави при старт на нов аквариум . НО ако все пак искаш да чистиш всичко основно и да пуснеш рибите веднага след чистенето и пълненето на аквариума може поне да запазиш част от старата вода така поне има някакъв жанс азотня цикъл да се завърти по бързо . И аз преди правех такава грешка сменях цялата вода чистех грунда миех камъните и често ми умираха риби и аз се чудех защо сега знам .

Асен Евгениев

Цитат на: alex22 - 29.12.2011 22:09
през колко време трявбва да се чисти цялостно
Няма определено време, може с години да не го рестартираш.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

alex22

А след като съм насипал грунд може ли после да наспивам още защото сега е малко

Асен Евгениев

Цитат на: alex22 - 29.12.2011 23:17
А след като съм насипал грунд може ли после да наспивам още защото сега е малко
Може.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

totishish

Относно за грунда да аз илчно съм с бял грунд който естествено леко си променя цвета и когато сложих отгоре нов
стана доста интересно като разцветка. А за цялостно почистване на аквариума  в най редките случай се прави дори и да имаш всякакви гадинки вътре поне аз първо пробвам с химия но умерено  *CRAZY*

Similar topics (5)

35498

Започната от tpriple


Публикации: 1
Прегледи: 3019

59173

Публикации: 4
Прегледи: 3449

47972

Публикации: 12
Прегледи: 7086

128

Публикации: 3
Прегледи: 4357

58416

Публикации: 0
Прегледи: 1146