• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

В аквариума ми има дъга

Започната от Al33, 05.01.2018 04:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Al33

Абе колеги знае ли някой от какво се е образувала тази дъга по повърхността на аквариума и дали е опасна?
Много е красива ама какво търси там.. все едно масло от кола.

Значи имам 2 неонки, 2 Даниота и 2 Аманди аквариума е 20 л. има от онези LED пури, вече не я пускам толкова често.
Имам живо растение забравих точно кое е, хубаво е заземенето но не иска да расте, то е от тези които иска изкуствена светлина. Преди пусках един нагревател но в стаята е досто топло и разбрах, че няма смисъл от него.
Храня ги с гранули, изглеждат весели вече няколко месеца. Изключвам филтъра през нощта за да мога да спя.
Филтъра е с активен въглен. Знам, че е хубаво да е нонстоп включен ама не знам дали е чак толкова важно, ще видим.

Nebunu

Здрасти. Имаш няколко брутални проблеми с аквариума ти. Първо, дъгата е същност ципа. Тя се появява когато има много умряла бактерия в аквариума, ново стартиран аквариум, аквариум без баланс. Филтъра не се спира никога. Има един процес наречено азотен цикъл за ново стартиран аквариум. В рамките на 2-3 седмици се създават полезни бактерии които стабилизират аквариума, има много написано за това прочети. Ти като спираш филтъра реално погледното убиваш всички бактерии и всичко все едно стартира от началото. Активния въглен не ти трябва, той се слага след лечение с препарати за да обере излишника химия във водата и след това се маха. Слагаи керамика, рингове, топки избор голям. На керамиката ще се формират бактерии и така имаш стабилен аквариум.

Трябваше да почна първо със следните въпроси, кога е стартиран аквариума, защо не пускаш осветлението, растенията които имаш ( пусни една снимка ) не расте защото не пускаш лампата първото което е. За хубави растения са нужни осветление, торове, цо2. Всичките тези елементи са сфързани. Най важното е светлината, прочети и за това. Фотосинтеза и.т.н.

Пусни и една снимка да добием представа как изглежда аквариума ти.

Similar topics (5)

41099

Публикации: 8
Прегледи: 5335

22648

Публикации: 7
Прегледи: 3367

53107

Започната от danodanev


Публикации: 12
Прегледи: 5440

49724

Публикации: 18
Прегледи: 7588

38988

Публикации: 11
Прегледи: 4172