• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 23:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Мръсотия при дискуси

Започната от rakim, 03.02.2010 18:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Хора,бихте ли споделили тези които гледат дискуси,такава мизерия ли е в аквариума?В смисъл,взех 4 дискуса в 415л,филтрирам с ехеим 2080 и водата е леш...До сега съм имал все растителни аквариуми и не съм свикнал с тази мизерия,навсякъде хвърчат дребни частици.От далеч не личи но приближа ли се и се хващам за главата,направо ще избие брада.Филтъра съм намалил и течението съм го забавил до минимум,сменям вода два пъти седмично 30%.Храня с ТЕТРА гранули за дискуси и замразен хирономус по два пъти дневно.Други риби няма,страх ме е да пусна сомове сигурно ще стане тотално мазало ако и те вдигнат от грунда каквото се е утаило.
540л Южна Америка

discus

Който каквото иска да казва, но моето мнение е че това е от гранулата. Увеличи си филтъра на пълна мощност.

rakim

Охо увелича ли до край става ураган....много е мощен.Пробвал съм и ...то направо им е трудно да плуват на рибите не става така.Няма ли гранула която да не цапа толкова?
540л Южна Америка

discus

То не е от самата гранула, а от начина на ядене.Лапа плюе и така докато не реши да глътне при което прави доста прах. Можеш да пробваш да киснеш храната преди ядене. Можеш да добавиш и приличен пасаж дребни риби да обират поне малко дребните частици.

rakim

Ако храня само с хирономус,тубифекс и кайма същата мизерия ли става или?
540л Южна Америка


rakim

Видях я и чета,сори за спама.
540л Южна Америка

Similar topics (4)

40068

Публикации: 7
Прегледи: 3506

26523

Публикации: 7
Прегледи: 2540

1299

Публикации: 17
Прегледи: 12646

929

Публикации: 5
Прегледи: 4984