• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 23:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

С какво да дезинфекцирам ??????

Започната от discus87, 22.01.2010 10:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

discus87

Е така и направих де и дори си имам 2-ма обитатели :-)
Подариха ми 2 големи Хокейки  (май така се казват) не са най красивите риби ама са големи диваци :-) То и аз бих се чувствал така ако от 30 литров аквариум ме пусна в 280 л ама за сега са си добре  :-)

dok70

Абе как само 5 часа бе ?!? *CRAZY*
Вари се 8 до 13 часа, докато шупне!
Най-добре в гърне, на бавен огън.
Даже за по-добър ефект се накисва за една
вечер преди варенето. И да не забравите да смените
водата неколкократно. Подправките се бухат през последните минути
за да се запазят витамините и натуралния аромат.



Упс, то за камъняк сте си говорили, ай че ми загоря боба!
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

discus87

хахахахаха *ROFL*
И PH-то ако измериш преди  да сложиш подправките ще стане страшно   :-)

BOJO

discus87 : ти четеш ли изобщо или лаф да става? Нали пита и ти писах и даже линкче ти пратих - Прегледа ли "Наръчника за начинаещи отровители" ?
...............................
Болни риби друг път, сигурен съм че водата е лоша. Как точно разбра че е идеална бре? То ако си мерил с 5 в 1 не се брои. Три пъти ще измеря и три пъти ще ти извадя различни резултати. Амоняк и амонии измери ли ? За да измериш с качествени тестове отнема поне 20 мин.
...............................
Станало вече, пускай си оцелелите герои в аквариума. Смени 50 % вода. Ако аквариума е 280л чистата вода е 220-240 л, значи 120 л вода сменяш. Сменяш вода по 25-30% утре и после през ден. Спри храната. Храниш през 2-3 дни по един път на ден. Няма да сипваш нищо "За всеки случай"
..................
ДОк вземай боба и идвай. Имам наденица + червено вино и люта бяла шипка си купих вчера.

zambo

Цитат на: BOJO - 26.01.2010 11:55
ДОк вземай боба и идвай. Имам наденица + червено вино и люта бяла шипка си купих вчера.
Гости приемате ли ?  :-D
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

dok70

Бем ти и боба, кат има наденица и вино. :-D
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

discus87

1: За линкчеатата мерси. *thanks Прочетох ги най малко 10 пъти така че мога и на изуст да ти ги кажа
2 : Не съм тук за да става лафче  а за да споделям проблемите си и гршките които правя и съответно да получавам адекватни решения но то накрая работата на лафче отиде май..
3 : Водата не  сме я тествали с 5 в 1 както си се изразил а  с лаборатория на JBL която струва около 350 лв ако се не лъжа  и изчкахме да се прояви цвета както си е описано в инструкцията
4: Склонен съм да вярвам че рибките са били заразени щото  говорих с един приятел който преди месец си е купил риби от същия магазин и от 60 сега има 15
5 : Съжелявам че съм ти отнел от ценното време BOJO с моите глупави вапросчета ама 200 % съм сигурен че едно време си правил същите грешки. Добре че тогава не е имало форуми кадето да ги споделяш че да не се излагаш като мен сега с незнанието ми и големия мерак който имам

dok70

Нямаш право да се оплакваш!
Сега има толкова информация, че...
Добре е като ти дават съвети, да се замислиш и отново да попрочетеш.
Едно време имаше 2-3 книжлета и беше голям късмет да познаваш
опитен акварист, та да ти даде съвет.
Тоя магазин дето ги продава болни, да беше фалирал до сега.
Не казвам, че няма такива, но в твоя случай май не е.
Доста питаш, това добре, дано да има полза!
*THUMBS UP*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

discus87

Повярвай имам доста голяма полза  от питанията си а и доста чета. По цял ден това правя ровя се във форума чета проблемите на хората сравнявам моите проблеми с техните, изпрочел съм всички статии свързани с моите проблеми които биха ми помогнали
Това за азотния цикал  и вредните неша всичко всичко , за поведението на рибите които имам
А за магазина едно време беше N1  ама тука от както съм решил да се занимавам пак  колкото пъти отида винаги има умрели риби в някои от аквариумите му . Знам че такъв магазин като видиш по добре бягай ама то друг  нямаше поне до сега. Не съм ходил още в тоя новия който го имаше като тема скоро тук във форума ама дано поне там да е по добре

}|{opukc

И аз като Док... най вероятно водата е лоша.
Азотен цикъл хубаво. Ти може и да пропуснеш фазата с амоняка...Но, при вашата твърда вода с по-високо пХ знаеш ли къде скача амония...?

discus87

ами  PH -то в русе е 6,5-7,3  но щом всички твърдите че водата ми е проблема няма да споря повече

valnata

Не всички. :-D Аз мисля че са били болни рибите.

discus87

Ето бре от ВиК-Русе го взех това :

Показатели с индикаторно значение

показател
МС
единица
забележка


активна реакция
≥6.5 и ≤ 9.5
pH единици
забележка (1) и (2)

амониев йон
0.50
mg/l
 
вкус
приемлив за потребителите и без значими колебания спрямо обичайното за показателя
   
електропроводимост
2000
μSсм-1(при 200С)
забележка (1)

желязо
0.2mg/l
mg/l
 
калций
150
mg/l
забележка (3)

магнезий
80
mg/l
забележка (3)

манган
0.05mg/l
mg/l
 
мирис
приемлив за потребителите и без значими колебания спрямо обичайното за показателя
   
мътност
приемлив за потребителите и без значими колебания спрямо обичайното за показателя
  забележка (4) и (5)

обща твърдост
12
mgΣqv/l
забележка (3)

остатъчен свободен хлор
0.3 —0.4
mg/l
забележка (7)

перманганатна окисляемост
5.0
mgO2/l
забележка (8)

фосфати
0.5
mg/l
 
хлориди
250
mg/l
забележка (1)

цвят
приемлив за потребителите и без значими колебания спрямо обичайното за показателя
   
колиформи
0 / 100
KOE/ml
забележка (10)

брой колонии (микробно число) при 220С
без значими колебания спрямо обичайната стойност на показателя за съответната вода

Забележки:

(1) Водата не трябва да е агресивна

(2) За негазирана вода, предназначена за бутилиране, наливане в кутии или други опаковки, се допуска долна граница до 4.5pH единици, а за естествено или изкуствено газирана вода pH може да бъде и по-ниско.

(3) Показателите се определят само за вода от поземни водоизточници, за които няма данни.

(4) В случай на обработка на вода от повърхностни водоизточници стойността на показателя на изхода на пречиствателната станция не трябва да превишава стойност, еквивалентна на 1 нефелометрична единица мътност, според метода за определяне на показателя

(5) Определянето на показателя е съгласно §4 ПЗР от наредбата

(6) Показателят може да не се определя за зони за водоснабдяване, в които се доставят по-малко от 10 000м3 вода в денонощие

(7) Показателят се определя в първия и всички междинни пунктове за хлориране след осъществен 30-минутен контакт с водата

(8) Показателят се определя във всички случаи, когато не се изследва общ органичен въглерод

(9) Определя се, когато водата е от повърхностен водоизточник или има данни, че се повлиява от такъв. При несъответствие с определените изисквания за качество, съгласно чл. 10, ал. 1 се провежда проучване на водоизточника за наличие на патогенни микроорганизми, включително криптоспоридии, и риска за консуматорите. Резултатите от всички подобни изследвания се включват в годишните отчети

(10) За вода по смисъла на чл. 6, ал. 1, т. 3 изискването за показателя е 0 / 250 КОЕ/ml

 

Similar topics (5)

35178

Публикации: 9
Прегледи: 3839

41050

Започната от Tazzmanian


Публикации: 3
Прегледи: 2444

31912

Започната от chimotoki


Публикации: 4
Прегледи: 2588

51482

Публикации: 7
Прегледи: 4126