• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Смяна на вода

Започната от NikolaV, 19.01.2005 09:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

irr-lazio

То това е ясно като си го купиш за 100тина лева. Номера е как да си го направим за 20. Ето тук руснаците как са го правили:
http://toptropicals.com/html/aqua/diy/filter/diy_flt2.htm
Нещото кадето не ми е ясно е какво се слага в тройника за да направи налягането... обясняват там нещата с накрайник за силикон ама колко да се отреже, как да се закрепи -  грам руски не разбирам а и транслатора говори глупости.

petko

Вътре слагат изрязана капачка от шампанско или нещо с прорези.На рисунките добре е показано.

irr-lazio

Тоест надупчена капачка от шампанско, така ли? А до къде трябва да стигне тази капачка, пише ли ?

petko

Идята е маркуча от аквариума влиза в тройника до изхода на тройника от където изтича водата.Там се центрира да е по средата на вътрешния диаметър на тройника,а между маркуча и изхода от тройника е свободно да минава водата,когато се пусне от чешмата.Като е отворен крана и се пусне чешмата да увлече вода от аквариума и след това се спира чешмата.От аквариума продължава да се източва вода ,за целта аквариума трябва да е на по-високо от чешмата(получава се скачени съдове).Като искаш да пълниш аквариума затваряш крана и пускаш чешмата.

irr-lazio

Мерси колега. Благодарение на твоя превод се справих и стана супер.
Относно водата в София, нали няма проблем да я сипвам директно от чешмата (мисля да минава само през активен въглен преди това) без да престоява?

Благодаря

gp


petko

Цитат на: gp - 16.10.2014 15:57
http://praktiker-online.bg/product/88848/pristavka-za-markuch-gardena.html

Нещо такова ли имате предвид?
Това ,което си показал е разклонител.Няма нищо общо с описаното по горе.

gp

http://www.amazon.co.uk/JBL-7002019-Aqua-In-Out-Wasserstrahlpumpe/dp/B0013M2SDQ/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1413451609&sr=8-4&keywords=jbl+aqua+in+out

Е не е ли на същия принцип?
А това вече е точно каквото ни трябва. Само се питам, каква е разликата м/у двете

petko

Нямат нищо общо.
Това от практикер се ползва да захраниш два различни маркуча от една чешма.
С една дума разликата е огромна.

gp

Тва от Практикер-ясно. А на другото какъв му е принципа?

petko

По напред в темата има и клипче и е описано как работи.
Цитат на: petko - 10.11.2013 10:39
Като е отворен крана и се пусне чешмата да увлече вода от аквариума и след това се спира чешмата.От аквариума продължава да се източва вода ,за целта аквариума трябва да е на по-високо от чешмата(получава се скачени съдове).Като искаш да пълниш аквариума затваряш крана и пускаш чешмата.

asito

Цитат на: gp - 16.10.2014 20:42
Тва от Практикер-ясно. А на другото какъв му е принципа?
Ежектор е другото. Създава вакуум посредством струята от чешмата и така засмуква от аквариума

Virosss

До сега само веднъж съм сменял малко вода и ето как го направих стъпка по стъпка:
- Сифонирах с едно обикновено сифонче от тия за около 2-3 лв. ли колко беше, като водата я пълних в 10 л. туба от мин. вода. Така точа колкото съм решил да сменям;
- След това пълня тубата с вода, махам накрайника за сифониране и бутам края на мъркучето до дъното на тубата. Стискам 2-3 пъти помпичката докато потече и така за нула време слагам водата. Забележката е, че трябва да вдигнете тубата над нивото на аквариума.

Едва ли това е най-практичният метод, но за новобранци като мене, засега това ми върши перфектна работа. :)

Grigorov

До сега винаги съм сменял водата с престояла , но идва време в , което литрите стават наистина много и няма как да държа толкова много вода да престоява. Също така и няма как да я' темперирам в такова количество.
Та би ли имало проблем да се подменя 30% всяка седмица директно от чешмата през проточен бойлер ?
Става въпрос за Велико Търново , водата ни е от яз. Йовковци , ако има значение.

gp

Поръчах си го това от Амазон. А иначе, сега сменям вода така :


Similar topics (5)

51071

Започната от nikolay_m7


Публикации: 25
Прегледи: 9524

26289

Публикации: 8
Прегледи: 4978

53506

Започната от crazzzy


Публикации: 52
Прегледи: 15387

25248

Публикации: 4
Прегледи: 2860

50435

Започната от Атила


Публикации: 1
Прегледи: 1909