• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 02:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвет за преместване на аквариум

Започната от vanko 2, 20.05.2010 22:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vanko 2

Здравейте колеги проблема ми е , е че се налага да сменя апартамента и да местя аквариума. Аквариума е комплект и е 90 литра реален обем вода.Ясно, е че ще го разбишкам целия и се прави рестарт. Питането е от известно време имам сериозни проблеми с брада и водорасли. Грунда които извадя да го промивам ли или да го сменям с нов. Има ли вариант при презасаждането да топя в нещо растенията така че да се преборя с водораслите( кислиродна вода или .....) > Също искам да помоля, ако някой има да услужи за 1 седмица с едно малко аквариумче за да сложа рибите за малко докато се нагласи новия. Аз имам един 25 литров, но имам 1скалария, 5 трихогастер леери и 9 расбори.

vasso

Няма нужда да сменяш грунда, само може да го измиеш. Ако искаш, разбира се, някаква тотална промяна на визията- сега е моментът. Брадата няма как да я махнеш механично, ще скъсаш листата. Някои от колегите може да ти кажат как става махането, аз не знам. Аз махам всички поразени листа и това е.
Най-добре си купи аквариум- не са скъпи, пък е и задължително да имаш резервен- карантинен или за аварийни случаи. Иначе може да ти е празен, не си струва да вземаш от някого. *DRINK*
И да покажеш после как е станало.


vanko 2

Мерси за отговорите. Ще пиша да кажа как е минало местенето.

Raven

На колко време ти е аквариума?

Ако имаш проблеми с водорасли може да е по добре да го презапуснеш, промии пясъка и филтрите.

Рибите могат да живеят и в кофа или леген, не е задължително да са в аквариум докъто трае местенето.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

vanko 2

Аквариума е на 9 месеца. обем 90 литра,

Similar topics (5)

35081

Започната от Desidy


Публикации: 9
Прегледи: 3879

22494

Публикации: 4
Прегледи: 3223

22920

Публикации: 18
Прегледи: 7405

55342

Публикации: 11
Прегледи: 4298

53455

Публикации: 20
Прегледи: 7633