• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 08:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвет за нов аквариум

Започната от kdravia, 16.08.2010 22:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Giorgio_Armano

............. и не дай си боже малко да не е нивелирана стойката и  резултата е спукано дъно.
както и да е и двата варианта са уда4ни но това за стъкло върху дъно си е мое мнение
въпроса на колегата беше от колко дебело стъкло ще издържи аквариумадоста колеги му дадоха задоволителен отговор 
оттук нататък нека той да реши как да го прави надявам се 4е сме били полезни в на4инанието му ;-) *OK*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Асен Евгениев

Относно сигурността, силиконът държи повече на опън, отколкото на срез, така че - вписано
дъно. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Giorgio_Armano

да така е но не и стъклото
:-)
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

elblanko

Като почнете да развивате теории за опъни и напъни сте страшни.
Принципно ако е хубаво залепен аквариума, няма как да имаш проблеми, който и начин за лепене да си избрал.
Проблем може да имате евентуално с някое дефектно стъкло.

Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Giorgio_Armano

сигурността е  важно нещо
дето се казва
вържи попа да е мирно селото
:) :-)
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Асен Евгениев

Цитат на: elblanko - 18.08.2010 08:23
Като почнете да развивате теории за опъни и напъни сте страшни.
Принципно ако е хубаво залепен аквариума, няма как да имаш проблеми, който и начин за лепене да си избрал.
Проблем може да имате евентуално с някое дефектно стъкло.


:popcorn:
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kdravia

Цитат на: akapulko - 17.08.2010 21:54
Относно сигурността, силиконът държи повече на опън, отколкото на срез, така че - вписано
дъно. *THUMBS UP*
От това изхождам и аз. *THUMBS UP*Даже преди и темичка мислех да пусна.
Докато има шарани,ще има и рибари!

elblanko

Цитат на: Giorgio_Armano - 18.08.2010 08:36
сигурността е  важно нещо
дето се казва
вържи попа да е мирно селото
:) :-)
Принципно е важно, но в случая е чесане на показалци, и само го вкарват човека в размисли.
Едва ли точно на тебе трябва да ти обяснявам вариантите един аквариум да протече, има толкова много огромни аквариуми с страниците върху дъното и нищо им няма, но неговия 500 литра видиш ли ще среже силикона. *dontknow*
Това е все едно да правиш метална стоика за 50 литра аквариум, става по здраво, ма какво от това.

Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Асен Евгениев

18.08.2010 22:13 #23 Last Edit: 19.08.2010 00:22 by akapulko
Никой никъде не е споменавал, че стъклата му ще срежат силикона, не си го изсмуквай от палците.
Много отдавна хората са развили теорията за опъна и среза, просто му я съобщаваме, ако случайно
не знае. Вложения труд е еднакъв при двата варианта, в какви размисли го хвърляме, че не се
сещам? *dontknow* То и всички аквариуми, за които препоръчват 8 мм. стъкло, и които действително
се правят от 8 мм., спокойно могат да бъдат сглобени и от 6 мм. С достатъчно разпънки, нивелация,
подходящи подложки и т.н.  ще служат вярно дълги години без проблеми. Но не се правят от 6 мм.,
а от 8 мм., нали? По аналогични причини и аз си направих последния аквариум с вписано дъно, същия
труд щях да вложа и при другия вариант, затова избрах този, за лично успокоение. Като гледам в
нета, и хората по света така правят. Нищо грешно не съветваме колегата. Ако толкова държиш да
слуша само твоите съвети, обади му се по телефона и го инструктирай, недей да масажираш
клавиатурата.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

valnata

Ако не е залепен хубаво ще протече.. Принципно ако е залепен хубаво няма да протече. *THUMBS UP* *YAHOO*  Какво ли са 500 литра за една  стая.. Минава с мопа и е готов.В какви размисли го вкарват?  Това не е играчка и е хубаво да се помисли. *THUMBS UP*  Бих се всушал в съветите на Giorgio_Armano.

Асен Евгениев

Цитат на: valnata - 18.08.2010 22:22
Ако не е залепен хубаво ще протече.. Принципно ако е залепен хубаво няма да протече. *THUMBS UP* *YAHOO*  Какво ли са 500 литра за една  стая.. Минава с мопа и е готов.В какви размисли го вкарват?  Това не е играчка и е хубаво да се помисли. *THUMBS UP*  Бих се всушал в съветите на Giorgio_Armano.

Точно така, някои от нас са направили по два аквариума и половина, но други колеги са направили стотици, ясно е
на кого съветите ще натежат. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

valnata

Да, въпроса е кой от вариантите е по-удачен.Това, че ако е залепен добре не тече всички го знаем. :-D На мен скоро ми протече аквариума и знам какво е.. Така че сега като правя новия ще питам и ще се доверя на човек направил доста аквариуми.. Все пак говорим за сериозен литраж и повечко питане и обяснения никога не са излишни. Сигурността е на първо място.

Giorgio_Armano

хей,хей колеги !
стига сте се препирали
мисля 4е доста хора му дадеоха отговори на въпросите на колегата
нека той да си решава как да си го прави оттук нататък
дали с вписано или не
вместо да се препирате пийте по една бира или който каквото му душа сака
*DRINK*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

elblanko

Цитат на: akapulko - 17.08.2010 21:54
Относно сигурността, силиконът държи повече на опън, отколкото на срез, така че - вписано
дъно.
Ми хайде обясни ми го това с думи прости.
Къде точно аджеба силикона държи на срез при варианта със страниците върху дъното?
Като ми отговориш на този въпрос, имам още един.
Цитат на: akapulko - 18.08.2010 22:13
в какви размисли го хвърляме, че не се
сещам?
Ми човека каза че е лепил само страници върху дъното.
Ти изтипосваш че трябва да е с вписано дъно, и  го хвърли в размисли че всичките му аквариуми са неправилно направени. 

Цитат на: akapulko - 18.08.2010 22:13
Ако толкова държиш да
слуша само твоите съвети, обади му се по телефоно и го инструктирай, недей да масажираш
клавиатурата.
Къде ме видя да му давам съвети само не се сещам, май ти си изсмукваш от палците.
От нас двамата само ти даваш съвети, и сега ще ми е много интересно как ще ги обосновеш.
Та може ти да му се обадиш по телефоно.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Асен Евгениев

Наистина ли не знаеш къде силиконът държи на срез при варианта със страници върху дъното,
или просто "убиваш" времето в приказки? И си тръгнал да правиш забележки, направо нямам думи.
Айде  *DRINK*, че не ми се влиза в безсмислени спорове.

P. S. ТелефонО е техническа грешка, не съм ШОП и не говоря на О.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

54912

Започната от delidim


Публикации: 8
Прегледи: 3724

51051

Публикации: 3
Прегледи: 2520

45745

Публикации: 2
Прегледи: 2404

38917

Публикации: 11
Прегледи: 5936

34625

Публикации: 3
Прегледи: 2173