• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 17:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибките умират след смяна на водата

Започната от apetkov, 27.02.2017 16:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

apetkov

Здравейте,
Рибките ми умират след смяна на водата. миналата седмица след като смених водата на следващия ден сутринта едно сомче (анциструс мисля че така се казва) и една гупа бяха умрели, онзи ден пак смених 20% от водата с престояла 2-3 дни, и вчера сутринта и 2-то ми сомче беше на дъното с обърнат корем.
Имах една гупа със свити перки и тя също беше умряла на следващия ден.

Преди месец и нещо също след смяна на водата на следващия ден беше ми умряло едното сомче, без никакви други признаци. След това купих тези двете и сега се повтори.


от 1-2 седмици почна да ми потъмнява и грунда на места.

Кажете от къде може да е проблема, водата престоява с кофа която купих за аквариума и я измих няколко пъти преди това от началото само нея ползвам и само за това.

аквариума е:
50 литра,

стартиран преди 4 месеца,

температура 26 градуса,

грунд 2мм -1см камъчета, купен от аквамания,

филтър - вътрешен 350л/час,

осветление: 3 лед ленти около 50см, 10 часа свети.

водата я сменям на всеки 7 дни с престояла поне 2 дни със стайна температура, при смяната симфонирам грунда.

Храна
Видове храна: тетра - гупи
Колко често храните рибките си: 1 път на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: 1-2 мин

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: 30%
Колко % от дъното са бързо растящи: 20%
Колко плуващи: 0

Риби:
5 гупи, около 10 новородени гупи 2 седмици,
5 неона,
3 даниота
2 сомчета преди / вече 0

Nebunu

Хммм много интересно. От къде си? да не е много гадна водата, да се прекалили с някое препарат и за това се получи така. Мириши ли водата на лошо или не? Пусни снимка на аквата и на грунда.

a__andreew

Хи, според мен не е от водата, каквото е имало в нея за 48 часа би трябвало хлора да е излязъл. Освен вашето ВИК да използва някаква химия неземна. Аз за съжаление след авария, не съобразих и смених водата на един аквариум с новородени рибета и загубих всичко. Ако имаш възможност вземи си химия, независимо кой е производителя и сложи в аквариума да оправиш положението.

idaet1990

Ако искаш пробвай да намалиш дебита на филтъра на 150-200 например.

Изпратено от моят F3211 с помощта на Tapatalk


apetkov

От Варна съм, надявам се да не е много зле водата от чешмата.
Не съм слагал препарати скоро. При стартирането слагах нещо от рода на "Аква старт" и скоро прочетох че е хубаво да се слага веднъж на месец и сложих след като беше умряло 1-то сомче за да се подобри водата. Довечера ще видя точно как се казва като се прибера. Други препарати не съм слагал.
Не съм усетил да мереше водата.
Ще кача и снимка довечера.

NikolaiF

Колега храни с по-малко храна,рибките трябва да изядат храната за 20-30 секунди.И един ден няма да храниш.

tetra

Проблемите след смяната на водата може да са два, първият е когато не е престояла и съдържа дезинфекциращи вещества, и втората когато разликата в температурата е с голяма разлика. Иначе няма по подходяща вода за смяна от чешмяната след едноседмичен престой.

apetkov

Ето това са снимки на аквата и на препаратите които слагах за подобряване на водата.

Мисля си че е нещо от новата вода понеже става след като я сложа. Мисля да сменя кофата с някаква бутилка от минерална вода 11 литра примерно, да не би пластмасата да пуска нещо. Понеже чистачите умират. Имам новородени гупи на 2 седмици и на тях нищо им няма.

Искам да реша проблема преди да взема нови сомчета, че без тях ми се струва че бързо ще потъмнее аквата.










geshi

Грунда ти е огромен и задържа органика, при сипване на вода явно я вдигаш и рибите я поглъщат и явно за това умират.

Колега tetra, аз от години гледам риби и сипвам директно от чешмата с мъркуч, горе долу (на пипане) преценявам температурата. Много трябва да е кофти водата, че да се гътнат от толкова малко.

20-30 секунди да ядът е нищожно, няма думрът, но....

Dedo

Принципно не пречи и един тест да пусне колегата на аквариумната и чешмяната вода - може оттам нещо да подскаже.

NikolaiF

Цитат на: geshi - 27.02.2017 22:02
Грунда ти е огромен и задържа органика, при сипване на вода явно я вдигаш и рибите я поглъщат и явно за това умират.

Колега tetra, аз от години гледам риби и сипвам директно от чешмата с мъркуч, горе долу (на пипане) преценявам температурата. Много трябва да е кофти водата, че да се гътнат от толкова малко.

20-30 секунди да ядът е нищожно, няма думрът, но....
По малко храна два пъти на ден и няма проблем с загниващи остатаци това имах предвид

geshi

По малко храна два пъти на ден и няма проблем с загниващи остатаци това имах предвид


Това вече е друго.

dafil

Тествай и водата от чешмата.Да не забравяме,че започна снеготопенето и каквото е имало някъде,сега се е стекло към водопровода.Нищо че минава през пречиствателни :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

geshi

Ако е там проблема ще има и други колеги с мъртви риби, според мен.

NikolaiF

Геши е прав за водатя няма смисъл да се набутваш за тестове ,сифонираш добре и доливаш вода.

Similar topics (5)

51251

Публикации: 9
Прегледи: 4449

49162

Започната от Kriso93


Публикации: 2
Прегледи: 2159

27885

Публикации: 8
Прегледи: 6098

24923

Публикации: 18
Прегледи: 7259