• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 08:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с водата в аквариума

Започната от hammar, 07.05.2013 08:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hammar

Здравейте колеги помагайте от известно време имам проблем с водата в аквариума появи се някакъв бял мъх върху декорацията а от горе на капака някаква бяла слуз и водата ми потамнява. Разпитах в нашите магазини но никой не можа да ми даде точен отговор. Аквариума го имам от можеби 5 години и досега несам имал проблем снего.

hunter

На кой капак имаш слуз? Растения имаш ли? Водата потъмнява или става като мъглява, мътно бяла?

hammar

На капака под лампата растения нямам защото  рибите ми ги ядат.Водата става жълтеникава и в нея почват да плуват някакви бели парцали

hunter

Виж ми тази тема http://aquariumbg.com/forum/problemi-i-preporaki/imam-problem-s-neshto-po-staklata/ наскоро и аз имах дерт с нещо такова а може и да е същото.

hammar

Благодаря колега но мисля че не е същото ще се опитам да кача снимки
: 07.05.2013г 09:09ч
Опитвам се но нещо неми се получава

hunter


hammar


hunter

Това да не е някаква ципа виж статията за водорасли http://aquariumbg.com/forum/vodorasli/mnogo-dobra-statiya-za-vodorasli/ какъв филтър имаш и има ли движение на повърхността на водата? Дай инфо за аквариума лампи литри филтър колко време свети и тн.

hammar

Мерси колега аквариума е около 90л с дънен филтър и водна стена осветлението е 1 лампа от 13в  свети само през деня Но досега не сам имал проблем появисе от скоро а с какво мога да ги премахна А имали значение че аквариума е срещу прозореца

hunter

Филтъра на колко време го чистиш. И преди да се разбере как да се премахне ми се струва че трябва да се определи какво е. Мене ми прилича или на ципа или на цъфтеж на водата. А може и да е поради затлачване на филтъра или дъното и да става като блато наблегни на хигиената. Сифонирай дъното и направи по-чести смени на водата. Филтъра ако не е чистен скоро го премий и него. А това че е срещу прозорец не е добре сложи го там където няма пряка слънчева светлина. Щом лампите светят през деня и го пере и слънцето смятай.

hammar

Филтара го сложих миналата седмица преди го бях махнал защото ми беше трудно да го чистя а водата сменям всяка седмица по 20-30 процента но сега като се замисля май проблема ми доиде от как то го преместих до прозореса

hunter

Махни го от прозореца и направи така че да има достатъчно добра циркулация на водата успех  *THUMBS UP*

hammar

Мерси  на всички за помоща махнахго от прозореца и ще видя какво ще стане  дано се оправи още един път ви благодаря

Similar topics (5)

26555

Публикации: 15
Прегледи: 6265

46073

Публикации: 1
Прегледи: 1883

39383

Публикации: 10
Прегледи: 5257

2920

Публикации: 16
Прегледи: 9177

40088

Публикации: 5
Прегледи: 4133