• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с водата в аквариума

Започната от gloriya, 03.01.2013 16:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gloriya

Здравейте ! Имам нужда от помощ. Днес забелязах, че по повърхността на водата в аквариъма до стъклото има малки балончета,които се натрупват.Аквариума ми е около 15 литров.Имам 7 рибки - 2 сома, 2 молинезии, една гупа, и един незнаен вид риба. Направи ми впечатление, че  рибките без сомовете са се събрали на повърхността. Преди два дни ги преместих в друг аквариум, защото предишния протече. Чудя се дали причината не е от силикона, който не е специален за аквариум...

MILMAN

колега смени част от водата и наблюдавай 1-2 дена най вероятно не ти достига кислород  мисля че ако е от силикона до сега да бяха си отишли рибите сложи си една помпичка за въздух поздрави

gloriya

Имам си всичко - филтър, помпа за въздух и нагревател.
: 03.01.2013г 19:07ч
От бързина съм пропуснала може би важна информация - Доакто бяха в протеклия аквариум, тати залепи другия със обикновен силикон.След акто се стегна силикона напълнихме аквариума до половината, за да го изпробваме.И така постоя два дни. След това го изпразнихме и постоя пак 2 дни. И чак след това си преместих рибките в него и днес се появиха тези ситни балончета под формата на пяна и се притеснявам....

Similar topics (5)

26555

Публикации: 15
Прегледи: 6265

46073

Публикации: 1
Прегледи: 1882

39383

Публикации: 10
Прегледи: 5257

2920

Публикации: 16
Прегледи: 9169

40088

Публикации: 5
Прегледи: 4130