• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с мъхчета

Започната от AtilaBG, 02.04.2018 15:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AtilaBG

Здравейте имам проблем с аквариума , на кратко това са 2 от снимките .






По стъклата и по растенията се появяват нещо като мъхчета , въпроса ми е , как са се появили и как да ги махна ( по стъклото е лесно , но по - растенията е по трудно , ако някой може да ми отговори ще съм много благодарен :)

wire

Прилича ми на черна брада. Напиши параметри на аквариума, ториш ли, ЦО2 и др.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

AtilaBG

Аквариума е 200 литра , относно торенето , слагам по една капачка на седмица от Flourish , но този проблем и преди съм го имал с мъхчетата , но не се е появявал по растенията , а само по стъклата и съм си го чистил като се появи , както направих и днес с една телена гъбичка ги махам .. дали е правилно нямам идея . Въпроса е да направа така ,че да не се появяват изобщо за напред , ако е възможно

Smelly fish

И на мен ми прилича на брада. Сифонирай си хубаво дъното да няма много боклук. Направи си лампите да светят 8 часа или по-малко и ако имаш такива с цветова темп. 6500К я смени с някоя 4000К. Според руските форуми алгите много им харесвало 6500К. Не прехранвай, храни 1 път на ден. Дано филтрацията ти е 1800 л/ч. и нагоре, че иначе може да е слаба. Вземи си няколко САЕ-та та да я опасат тая трева. Сменяй по 40% вода на седмица, т.е. около 80 литра, няма да прецакаш азотния цикъл. Поне при мен не се скапва от 40% смяна, но аз я държа 48 часа (60 литра) за 144 литра аквариум. Стъклата търкай с тия гъбите за съдове дето са със зелена стъргалка от едната страна. Металната не е добра идея.

Similar topics (5)

35569

Започната от iccoo


Публикации: 3
Прегледи: 2434

2579

Публикации: 14
Прегледи: 7680

3043

Публикации: 29
Прегледи: 16428

51750

Публикации: 12
Прегледи: 5111

43350

Публикации: 20
Прегледи: 9141