• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 00:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с Diversa

Започната от stoned, 08.05.2014 11:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stoned

Здравейте.Купих си аквариум Diversa 60 и от долу има нещо като поставка, при което между стъклото и повърхността има разстояние около 0.5-1 см.Мисълта ми е когато му сложа грунд и евентуално камъни дали няма да натежи много и да се счупи стъклото или да се пропука.Да му сложа ли примерно някакъв изрязан стериопор или нещо такова или си е така проектиран.

Съжалявам за тъпия въпрос, но съм нов в акваристиката. :-)

sVGNsali

Ти сам си стигнал до извода колега - подложка. Тя е задължителна. Обира неравности и температурни промени.
Изборът е голям - било то стириопор, било фибран, било специална за аквариум. Първите два варината са за без пари..
Успех!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

stoned

То за подложка ясно, обаче той самия аквариум си има някаква пластмаса отдолу с нещо като крачета в четирите края.И фактически стъклото се явява на около 0.5-1 см от повърхността отдолу.Та мисълта ми е или да изрежа нещо във формата на правоъгълник и да запълня "празнината" от долу или да измъкна аквариума от тая стойка и да сложа направо стъклото върху подложка.
Най-добре някой, който има такъв аквариум Diversa да каже.

Ето това представлява аквариума:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs1.emagst.net%2Fproducts%2F531%2F530026%2Fimages%2Fres_8d4f2982c0dcf3aec9bf1b73029144fe.jpg&hash=65e9eccbb530a26bb60ff6a1c333597ffdc9d09b
Това черното от долу има 4 "крачета" , а стъклото е на височина и няма нищо да го поддържа.Страх ме е ако сложа грунд и камъни дали няма да му натежи и да стане беля, понеже е 4мм стъклото.Може и така да е проектиран, ама малко паянтово ми се вижда. :-)

Giorgio_Armano

Погледни на кашона с който си го закупил.
Там е описано стъпка по стъпка процедурата по пълнене на аквариуа.
Преди да го поставиш на необходимото място под него трябва да има подложка.Така е и показано на самият кашон.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Caxapa

Обикновено, фирмените аквариуми се продават в комлект  с подложката, филтъра, нагревателя и термометъра като в някои от вариантите има  и от препаратите за изчистване на водата и прочие.  Има, няма растояние си сложи една подложка на цялата площ на аквариума и да ти е "мирно селото"

niky

Имам подобен аквариум, но на Тетра, 30л. Няма крачета, а дъното лежи върху пластмасовия корпус.
Вече 5 години няма никакъв проблем и не виждам откъде ще има.

Другият ми аквариум, Денерле 30л няма пластмасов корпус и си се продава с подложка. 

stoned

Тоя също е с пластмасов корпус с дупка по средата, явно е проектиран да може да се сложи на фирмен шкаф, понеже ги предлагат същите и комплект с шкаф.

В крайна сметка изрязах по-мек стериопор за по-сигурно и стана идеално.За подложка сложих два пласта по-дебела изолация за ламинат и така. *THUMBS UP*
Вчера го стартирах и остава да си намеря нещо за декорация. *DRINK*

Similar topics (5)

28438

Публикации: 4
Прегледи: 3416

58390

Публикации: 9
Прегледи: 2707

49318

Публикации: 8
Прегледи: 3902

39800

Публикации: 2
Прегледи: 1979

47642

Публикации: 5
Прегледи: 3874