• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 19:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с бяла вода в 190 литра

Започната от Sofie, 09.05.2016 10:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofie

Здравейте.
Аквариумът ми е стартиран преди около месец, Дубай 100.
190 литра е. Филтърът работи непрекъснато като вчера махнах активния въглен. Трябваше да то направя по-рано, но чак снощи се зачетох, че всъщност няма нужда от него в момента. Лампите работят около 6 часа. Има засадени естествени растения. Температурата е 26 градуса. Когато стартирах аквариума добавях и Сера Нитривек.
От около седмица наблюдавам някаква бяла вода, като бактерии, които се носят в аквариума. Явно нещо с цикъла не е както трябва.
Не е проблемът в това - цикълът с времето ще се оправи. Работата е, че в аквариума има три тернеции и четири анциструса. Въпросът ми е - ако цикълът не е задвижен както трябва има ли опасност за рибите? Гледам си ги от няколко години и не ми се иска да обърнат коремите заради тоя цикъл.
Мислите ли, че е добре при тая бяла вода да добавям още Сера Нитривек. Може би така нещата ще се задвижат по-бързо? Имам още едни филтър - да сложа ли и него? Да върти там още  :-D

П.П. От два дни съм спряла да храня рибите. Трябва ли да намаля храненето или това няма общо?  :-)

Публикациите са слети: 09.05.2016г 10:10ч

Още повече, че с тоя активен въглен вече месец и нещо почти никакви растения не могат да се хванат...

Публикациите са слети: 09.05.2016 11:36

Ако пък се намери някой от Пловдив, от когото да взема 30-40 литра вода от работещ аквариум, май ще е още по-добре  ;-)

Penta

Ако става въпрос за нещо като плуващи във водата микро мехурчета газ (така изглежда с просто око) най-добрия вариант е UV лампа за 2-3 дена.
Другия вариант е честа смяна на 1/3 вода, което за нов аквариум така или иначе е хубаво да се прави.

Sofie

С честа смяна не става. Три дни сменях по 15 процента и стана по-зле.
Проблемът е, че порових доста и на места пише да се сменя по малко вода но по-често, на други пише да се спрат смените на водата и да се добавят бактерии като Нитривек.
мен ме притесняват повече рибките. Мислите ли, че трябва да ги преместя в друг съд докато се нормализират нещата в аквариума? Когато преди 3 месеца живееха в един 50 литров пак имах същия проблем. Водата беше бяла, но се оправи с времето. Тогава пък рибките се разболяха и трябваше да лекувам... Не знам дали ще издържат на още едно лечение, че не са много млади... :)

Penta

Ами не знам, ако има бум на бактерии добавянето на още чрез нитривек какво ще помогне.

Sent from my Mi 4i using Tapatalk


Sofie

Офф, не знам вече. Ще пусна ув-то и нищо повече няма пипам. Да видим какво ще стане...  :-)

evgeni200

Sofie, пусни uv - лампата варианта да е зелена еуглена е много голям и не винаги водата има зелен отенък при мен винаги е бяла като цъфне

discusfen

Това отзад всичкото кислород ли е което върви в растителния аквариум с няколко риби вътре.

Sofie

То тая тъпотия е махната вече...  *CRAZY*
По-стара е снимката

discusfen

Говорим за сегашно време а показваш снимки от миналото.

VDO

Колега,то това е подпис отдолу в профила,само че малко по голям.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Sofie

Пуснах ув-то. За два дни се изчисти доста. Явно това е начинът :)
Работата е, че филтърът, който идва с аквариума е Bluwave 05 и идва малък за 190 литра. Някой може ли да ме насочи за добър филтър с дебит около 900 л/час. При сегашното разположение и вида на шкафа няма как да сложа канистър. Трябва да е вътрешен филтъра. Bluwave 07 e с дебит 900л/ч, но е прекалено голям и няма място за него...

Similar topics (5)

24704

Започната от mojiganga


Публикации: 15
Прегледи: 7811

37654

Публикации: 13
Прегледи: 5013

58794

Публикации: 13
Прегледи: 4153

30866

Публикации: 2
Прегледи: 3111

51811

Публикации: 1
Прегледи: 2160