• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с аквариума

Започната от mi6oace, 29.07.2014 17:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mi6oace

Здравейте, скоро бях публикувал , че имам проблем с водата на аквариумът ми. Реших да преместя рибите. Смених всичко в аквариумът (пясък , растения...) само коренът беше същия. Този път сложих и препарат за биологична активация на JBL. Минаха 3 дни . Всич

Публикациите са слети: 29.07.2014 17:19

Извинявам се.
...Всичко беше добре.Пуснах рибите пак , но тази сутрин като се събудих и акварииума отново беше бял. Водата пак беше бяла и всичко е в нещо като ципест мъх. Според мен е от корена. Купувал съм го от aquarium.bg. Кажете какво да правя моля ви. Вече ми писна да давам толкова пари и време на вятъра.

Ivan_S

Цитат на: mi6oace - 29.07.2014 17:16
Здравейте, скоро бях публикувал , че имам проблем с водата на аквариумът ми. Реших да преместя рибите. Смених всичко в аквариумът (пясък , растения...) само коренът беше същия. Този път сложих и препарат за биологична активация на JBL. Минаха 3 дни . Всич

Публикациите са слети: 29.07.2014 17:19

Извинявам се.
...Всичко беше добре.Пуснах рибите пак , но тази сутрин като се събудих и акварииума отново беше бял. Водата пак беше бяла и всичко е в нещо като ципест мъх. Според мен е от корена. Купувал съм го от aquarium.bg. Кажете какво да правя моля ви. Вече ми писна да давам толкова пари и време на вятъра.

Ако е от корена, след известно време би трябвало да се оправи. Може, обаче, да е инфузория. Има инфо как да провериш дали е такова и как да действаш, само потърси. За начало налей от водата в една стъклена чаша и погледни през нея към пряка слънчева светлина. Ако видиш нещо да мърда, по всяка вероятност е инфузория.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

mi6oace

Благодаря. Ще пробвам

Публикациите са слети: 29.07.2014 18:05

Ами мисля ,че няма нищо мърдащо

Ghostly

Ами, моят корен мина през фазата с бяла слуз навсякъде по него, която беше превзела и мъха на върха. За около 1 месец отмина. Но не е побелявала цялата вода, а само корена, така че може би при теб има друга причина.  *dontknow*

dido_21

имах подобен проблем....водата все беше мътна на др. ден след смяната........оказа се както и подозирах че филтрацията ми беше слаба ако искаш пробвай да сложиш по голям и мощен филтър....

_Kirilov

След 3 дни си пуснал рибите ...  :-|
Какъв цикъл очакваш за 3 дни ? Няма как да не побелее водата. Всеки път при старт на аквариум тя побелява- дори да сложиш и 50% стара вода от действаща аквриум !
Остави го така докато не се избистри и не сменяй вода -продължиш ли да сменяш няма да успее да се завърти цикъла ,

mi6oace

Не е от това сигурен съм .Бях сложил биоактиватор. А и всичко стана в слуз.
Днес махнах корена и смених половината вода и сега всичко е ОК.

bunzip2

Не е, ама е. Колегата Кирилов е прав.
Оставете ги тия аквариуми малко да се стабилизират. Какво очакваш за 3 дни? Каквито и био-прото-мега-нано активатори да сложиш, за 3 дена в тоя аквариум няма нищо стабилно.
Остави го на мира поне 15 дни и после прави каквото ще правиш (пускане на риби, и т.н.).

Ще видш как ще се избистри и водата и слуз ако има ще се махне от самосебе си. Време си требе и природата си знае работата. Всякакви химии са по-скоро излишни...

zariio

Вода е хубаво да се сменя но с мярка.Ако има хранителна подложка аквариума в началото растенията не консумират нищо и ако не прави чести смени на вода ще има бум на водорасли.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

mi6oace

Ами те рибите нямаше къде да ги сложа и трябваше да ги пусна. Но аквариумът сега е добре. Само че няма нищо в него . Само грунд и 2 малки растения.

_Kirilov

Колкото повече ръчкаш и му се "тресеш" на аквариума толкова повече ще питаш  и ще обясняваш , че не е това което ти казваме ... ТИ си знаеш най-добре , после само не питай защо не ти отговарят ;)
Успех :

mi6oace

Обиди ме много. Винаги когато съм имал проблем съм ви питал и съм следвал заръките ви стриктно, просто този път всичко се оправи като извадих корена. А ти ми казваш да не очаквам помощ от вас повече , само защото аз не бях съгласен с теб. Да трябваше да изчакам още но нямаше къде да стоят рибите. Какво можех да направя......

_Kirilov

Явно изглежда , че по-остро съм се обърнал към теб.
Като слагаш нов корен седмица до 2 по него избива лигава слуз която по принцип анциструсите и живородките я обичат .
Ти обработи ли го по някакъв начин корена ? - изваряване за 10-15мин ? - предварително да го накиснеш във вода?
Ако не - извари го и го мятай обратно в аквата и по възможност се опитай една седмица да не пипаш аквариума и свети по около 4 часа на ден .

mi6oace

Ами бях го оставил около 1 ден във вода. После го мих с четка за зъби (доколкото можах ,защото е много разклонен и има недостъпни места). И като се появи тая слуз , тя не беше само по корена , а навсякъде и рибите започнаха да дишат тежко и стояха на повърхността. Както казах сега всичко е добре, но ме е страх да сложа корена, за да не се повтори всичко отново. Какво да го направя преди да го пусна. Само да го преваря достатъчно ли ще е.

Ivan_S

Накисни го тоя корен в една кофа и го остави в нея за 1 седмица. Ако ще се лигави, да се лигави там. Само 1 ден киснене не е достатъчен. Може и да се наложи 2 седмици да кисне, докато се отдели всичко от него и стане чист и годен за аквариума.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Similar topics (5)

22694

Публикации: 11
Прегледи: 4722

43930

Публикации: 14
Прегледи: 5979

59273

Публикации: 9
Прегледи: 4081

38989

Публикации: 7
Прегледи: 2889

30888

Публикации: 27
Прегледи: 9407