• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с аквариума

Започната от trifon81, 16.09.2013 14:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

trifon81

Не знам защо но стъклата много позеленяват нямам осветление на сравнително тъмно е няма директна светлина и пак си зеленеят.В аквариума има само 10 гупи на 4 месеца няма живи водорасли.Какво може да причинява това?

hunter

Цитат на: trifon81 - 16.09.2013 14:38
няма живи водорасли.
Е не си пра това са ти живите водорасли  :-D А ако имаш в предвид живи растения е друго нещо. Ами погледни си филтрацията и обърни внимание колко често и по колко сменяш вода.

trifon81

Цитат на: hunter - 16.09.2013 15:02
Е не си пра това са ти живите водорасли  :-D А ако имаш в предвид живи растения е друго нещо. Ами погледни си филтрацията и обърни внимание колко често и по колко сменяш вода.
Сменям водата всяка седмица по 20% че малко и повече .

petko

Като ги изчистиш след колко време позеленяват.Колегата те пита и за филтрацията.Каква е?

trifon81

Цитат на: petko - 16.09.2013 16:26
Като ги изчистиш след колко време позеленяват.Колегата те пита и за филтрацията.Каква е?
Значи при първото позеленяване се наложи да го изчистя основно и след това не помня но може би 2 седмици и почнаха да стават пак така.Филтрация имам помпичка само но не я пускам понеже сменям водата редовно.

petko

Нормално е на две седмици да се чистят стъклата.Ако си пуснеш помпичката може и по рядко да ги чистиш  :-).Всички сменяме вода ,но си имаме и филтърчета.

trifon81

Цитат на: petko - 16.09.2013 16:37
Нормално е на две седмици да се чистят стъклата.Ако си пуснеш помпичката може и по рядко да ги чистиш  :-).Всички сменяме вода ,но си имаме и филтърчета.
Значи според вас е проблема,че не пускам помпата.Аз не я пускам понеже са още малки на 3-4 месеца и ми се струва че се мъчат от нея.Ще пробвам да пускам дано е по-добре,а как става с чистенето на стъкла?

hunter

Примерно с магнитна чистачка, продават се по зоомагазините. И не може да се държи според мен аквариум без филтрация и циркулация на водата. Не знам под помпичка какво имаш в предвид но ако е за въздух то би трябвало да има степени. Ако е вътрешен филтър някой също имат степени. Ако ли пък няма измисли начин да намалиш течението ако това те тревожи. Но не дръж аквариума без филтрация.

trifon81

Цитат на: hunter - 16.09.2013 17:01
Примерно с магнитна чистачка, продават се по зоомагазините. И не може да се държи според мен аквариум без филтрация и циркулация на водата. Не знам под помпичка какво имаш в предвид но ако е за въздух то би трябвало да има степени. Ако е вътрешен филтър някой също имат степени. Ако ли пък няма измисли начин да намалиш течението ако това те тревожи. Но не дръж аквариума без филтрация.
Да помпичка за въздух е но няма степени.Благодаря ще видя как ще се справя. :)

Similar topics (5)

58285

Публикации: 9
Прегледи: 2652

31234

Публикации: 32
Прегледи: 13054

51498

Публикации: 13
Прегледи: 4955

23614

Публикации: 6
Прегледи: 8120