• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 03:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем

Започната от Vannkata, 08.01.2010 22:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vannkata

Здрасти на всички.Днес след уморителна седмица, ми остана малко време да седна пред аквариума и  да разтоваря малко нервите, забелязах някакви миниатюрни гадинки : бели, по малки от половин милиметър, кръглички. Досега не бях виждал подобни гадини и незнам на какво се дължи появата им, вредни ли са, полезни ли са ??В аквариума нямам промяна,храня с тетра и кайма,подавам со2 8ч на ден,торя при нужда с калии, рибите са жизнени, нямат признаци на болести.Водата ми е кристално чиста сменям по 10% през 3-4 дни.Единственото от което се съмнявам е, че преди ден насадих една кошничка HC но едва ли  :-| Ако някой има предложения от какво може да се дължи появата им..

Balkandjiev

Ако можеш качи снимки.!?
Тази смяна на водата по каква причина е ползваш? Аз лично сменям 20% на 20 дена понеже патих наскоро с честа смяна на вода, тук във Варна е много гадна водата според мен при кристално чиста вода както твърдиш ти, че е. Трябва да се ограничиш със смяната независимо дали е престояла. Проблема може да възниква и от там.!?

Vannkata

понеже гледам дискуси (все още не много големи) и като ги храня с кайма и много се цапа,водата я сменям толкова често от 3, 3,5 ,месеца без никакъв проблем едва ли е от това.Те просто изведнъж се появиха, вчера ги нямаше...

discus

Цитат на: Vannkata - 08.01.2010 23:06
понеже гледам дискуси (все още не много големи) и като ги храня с кайма и много се цапа,водата я сменям толкова често от 3, 3,5 ,месеца без никакъв проблем едва ли е от това.Те просто изведнъж се появиха, вчера ги нямаше...

Там са си били не си ги виждал, при мен с се появявали в гол аквариум при зацапване, при поддържане на необходимата чистота изчезват.

Vannkata

Aми незнам възможно е но вчера сменях вода  :-D, незнам ще следя 1-2 дена обстановката да видим какво ще стане

Similar topics (5)

48118

Публикации: 23
Прегледи: 7667

38989

Публикации: 7
Прегледи: 2888

27051

Публикации: 9
Прегледи: 4889

56810

Публикации: 5
Прегледи: 2761

37133

Публикации: 7
Прегледи: 4600