• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 14:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Смяна на вода - кой начин е по-добър

Започната от oshko, 11.02.2023 12:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

oshko

Имам 160л аквариум. Чудя се как да му сменям водата?
Вариант 1 е да пълня кофи да престоява, но нямам много място. Ако сменям 30-40л е изпълнимо. Но аквариума е нависоко и трябва да пълня с кана.
Вариант 2 е направо с маркуч, имам за миене на балкон. Предполагам пак не трябва да е повече от 30-40л заради хлора. Мога да ползвам някакъв филтър или химия за хлора? Но остава проблема с температурата, защото маркуча е закачен на студената вода, не на смесител. Така ако налея 40л студена вода не е ок, вариант ли е да наливам всеки ден по 10л?
Как е най-лесно?

morriddin

Препоръчвам вариант 3 - пълниш 3 туби от минерална вода и ги изтърпяваш един ден в отопляемо помещение. После точиш и доливаш без никакви проблеми. Подмяна на 30 литра ежеседмично са напълно достатъчни за аквариума. Може да ползваш електрически диспенсър за вода - слагаш го на тубата, натискаш копченцето и готово - струята е бавна и не мъти. От това по-лесно не се сещам.

mushroom

Подкрепям колегата. 30л. на седмица + електрически диспенсър, айляшка работа.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Lightning_boy

Колегата е дал лесно и практично решение, да не споменавам, че електрическия диспенсър ще прехвърли тия 30 литра вода сигурно за 10-15 мин. Няма да ги усетиш.
Сега, това че аквата е на кофти място ... Трябвало е да помислиш една идея по-рано. Аз имам подобен проблем, ама си действам както си знам и това е :Д
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

oshko

Цитат на: morriddin - 11.02.2023 15:45Препоръчвам вариант 3 - пълниш 3 туби от минерална вода и ги изтърпяваш един ден в отопляемо помещение. После точиш и доливаш без никакви проблеми. Подмяна на 30 литра ежеседмично са напълно достатъчни за аквариума. Може да ползваш електрически диспенсър за вода - слагаш го на тубата, натискаш копченцето и готово - струята е бавна и не мъти. От това по-лесно не се сещам.
Хареса ми този вариант. Обаче тези електрически диспенсъри ще могат ли да направят воден стълб 1.60м, някой пробвал ли е? Гледам различни модели, но нямат много подробно описание.

morriddin

Че колко тежи тубата от мин. вода? 10 кила. Вдигаш я на капака или покривното стъкло и си ти...

Similar topics (5)

42473

Публикации: 8
Прегледи: 3101

58216

Започната от Tihol


Публикации: 2
Прегледи: 1682

56401

Публикации: 10
Прегледи: 4326

31952

Публикации: 50
Прегледи: 23388

37884

Публикации: 2
Прегледи: 2010