• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 10:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Питане за аквариум и обитателите му

Започната от discus87, 19.01.2010 11:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

discus87

Здравейте
Аз пак имам един  тъпичак вапрос  :-)
Стартирах аквариума ми на 12.01 2010. с обем от 280 л
При стартирането му сложих 3 капсули Тетра бактозим в кофата на канистара но след 2 дена водата поматня което ще рече че бактерите явно са измрели. Сега след като са изминали 7 дни водата е кристално чиста .
Та вапроса ми е следният: Мога ли да пусна едно стадо от 10-15 червени неона , 3-4 анцитруса и 3-4 коридорас (мисля че така се казваха тея сомчета) или трябва да изчакам да мине още време преди да пусна рибките
Забравих да спомена че на ден сменам по около 20-30 л вода
Надявам се че ще ми отговорите по скоро че ако може да се пускат рибки да отида днес до магазина  :-)
Благодаря предварително на обърналите ми внимание ...

discus

Може и да пуснеш, но би било хубаво да знаеш какво става с водата, за да няма изненади с умрели риби.

discus87

Значи да си взема тестове и да я измеря преди да ги пусна
че да не стане Infection  :-D
И благодаря ти човече само ти ми отговаряш редовно на питанките  *thanks *thanks *thanks

ssg

Не бързай да пускаш наведнъж тези рибки,пусни първо примерно 3-4 анциструса,пък другите пак така постепенно след някой друг ден.Предполагам колко ти е кеф *YAHOO*,ама не прибързвай *THUMBS UP*

discus87

Слушам и изпалнявам  :-D  :-D  :-D
То за мерси не ма тарси ама все пак мерси  :-D

BOJO

Защо не изчакаш 2 седмици?

Мисля избързваш с смяната на водата. Изчакай месец. В момента със тези смени , забавяш азотния цикъл на аквариума. Това помътняване се дължи на разтварянето на капсулите на бактериите. Преди да сложиш рибочета, пускай само по малко храна, но наистина малко. Това две седмици поне. После пускаш рибочета постепенно . И храниш през ден.
...................................
При нов аквариум 450 л със  ново оборудване съм ползвал следната схема:
1- ден пълнене - добавям Акватан или Аквасеив.
2- ден изсипвам ТЕЧНИ бактерии на Аква Медик
3- ден 2 капсули амоняк за подхранване на бактериите. Или хапчета бяха мисля.
5 -ден 2 капсули амоняк
7 ден пускам 10на рибочета - в последсвие , през 5 дни добавям още рибочета.  Хранене: през 2 дена по 1 път по малко.

При тази схема, нито жертви , нито неприятни миризми, нито ядове.

discus

Стига бре хора, трябва да се мерят параметри.Всичко друго са си локуми. Бакто,макто и всякакви простотии. Мерят се параметри ако нещата са минали към нИтрити с всекидневните смени ще подкара азотният цикъл. Нито една от изброените рибите не е супер цапаща, ако не се дава много храна най вероятно няма да има проблем.

discus87

Ще замеря показателите преди да пусна рибите и ако нещата са в норма ще започна да пускам малко по малко разбойниците  :-)
А да попитам пак аз :-) Какви трябва да са стойностите  на водата за да сравня после като измеря ?
Сега ще ходя да си купя тестове  :-)

discus

При завъртян азотен цикъл, амоний/амоняк 0, нитрити 0, нитрати >0. В зависимост от етапа на азотният цикъл се променят първите 2 величини.В началото имаме натрупване на амоний/амоняк, след това стойностите намаляват,а се увеличават нитритите които в последствие се преработват до нитрати.


discus87

Мерси за полезните статии
Нямаше тестове вчера като ходих в магазаина но аз пуснах 4 анцитруса и 4 Коридорас и 2 неона а останалите 10 неони  са в кофата. Тях мисля след 1-2 дни да ги пусна
За сега тези в аквариума са добре. Няма стрес плуват си нормално сомчетата като се срещнат се заиграват и няма тези симптоми които са описани в статиите които сте ми показали
Единствено ме е яд че не знам параметрите на водата но ако съдя по поведението на рибките е в норма

valnata

Защо ги държиш в кофата? =-O  Там има по-голяма вероятност да загинат. Пускай ги в аквариума.

discus87

Ами нз да не дойде в много отедления амоняк и да се изтровят на бързо
Все пак аквариума още е болен дет се вика. На 8 дена е а водата е бистра от 3-4. Преди това беше бяла (мътна)



Alexfield

Ясно! Рибите пишкат и акат само в аквариума. Докато са в кофата се стискат  :kreshtja:
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

discus87

Ами добре де пускам ги и тях пък каквото стане 


valnata

Пускай ги.  *THUMBS UP* Аквариума от 10 неона няма да се претовари.

discus87

Якооо  :-D
: 20.01.2010г 13:01ч
Две от неонките стои горе на повърхността. Какво да правя?
Другите са добре седят в средния пласт на водата. Сомчетата също изглеждат добре (за сега)
Казаха ми че неоните са внос от Сингапур и са от 1 седмица в магазина
: 20.01.2010г 14:02ч
?

discus

Чакаш и се надяваш да им няма нищо. Обикновено се прави карантина на нов внос 2-3 седмици.

discus87

Останалите са добре. Ходята и търсят да се хранят (гладни са) като видят някое боклуче и се втурват веднага
Мисля вечерта да им дам малко храна
: 20.01.2010г 15:03ч
Преди малко смених около 40 -50 л вода -не знам дали е добре но го направих вече
: 20.01.2010г 16:04ч
Сега гледам че неоните започнаха да се почесват дали амоняка ги дразни че да го правят това. Погледнах ги за паразити -чисти са

Similar topics (5)

35189

Публикации: 1
Прегледи: 1817

26082

Публикации: 30
Прегледи: 12663

23008

Започната от martin95601


Публикации: 1
Прегледи: 1808

57778

Започната от kre10


Публикации: 16
Прегледи: 7961

56313

Публикации: 6
Прегледи: 2730