• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 23:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Охлюви...

Започната от idaet1990, 13.02.2017 20:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

idaet1990

Проблема ми е ,че вече 25 дена се опитвам да се отърва от охлюви в аквариума , които ядат растенията ми... Пробвах с капани, пуснах охлюви ядящи други, химия ,но не мога да се отърва от тия гадини.Където видя яйца или охлюви ги изкарвам от аквариума , но на  следващия пак има дузина от тях.Въпроса ми е дали да рестартирам аквата, да изкарам всичко и да ги измия или има и  друг начин да се спася?
Аквата е 54л(60х30х30) ,вътрешен ф-р Ехайм 300л/ч, 7гупи, 2аманови скариди и 2охлюва хищници.
Растенията са анубиас, микрозорум, хигрофила полисперма , погостемон хелфери.

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW с помощта на Tapatalk


kuk93

Какви са охлювите? Някои от охлювите в аквариума са полезни, но е доста трудно да ги махнеш изцяло. С тяхната популация може да се следи дали остава храна.

idaet1990

Нямам представа какви са охлювите, те са доста малки ,но ми правят растенията на решетка.Снасят много малки яйца.

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW с помощта на Tapatalk


idaet1990

Всеки ден намирам яйца по растенията, грунда, филтъра и навсякъде...

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW с помощта на Tapatalk


taisan 5000

Такива ли са охлювите. Ако са таккива няма шанс да ги махнеш без да рестартираш аквариума , трябва да преваряваш грунда зада ги махнеш а за растенята можеш да спасиш само анубиас и хигрофила полисперма просто ги смачкваи по листата. И за всеки случай сложи растенията в единя край на лиген с топла вода а вдругия край сложи храна за рибки на таблетки или краставица , така един два дена и от време на време вдигай водораслите и махаи излезналите охлюви това е единственият начин. Този вид охлюуви се нарича планорбис се размножава изключително бързо при наличие на храна .
https://s11.postimg.cc/q2n0n2fbn/planorbis.jpg

idaet1990

Не. Оглеждам се за един по голям, че да мога да го снимам, че снимам с телефон и не се вижда хубаво.

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW с помощта на Tapatalk


idaet1990

Изглеждат като охлювите които срещаме по улиците но са с по тъмни черупки

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW с помощта на Tapatalk


taisan 5000

Прати снимка на някой от малките.

idaet1990


petko

Това са физи.

idaet1990

Мерси.Изглежда,че ще се наложи да почвам отначало :(

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW с помощта на Tapatalk


taisan 5000

Сложи растенията в лиген както съм написал по горе и се моли да се отделят всички те са влязли в аквариума при покупка на ново растение а щом са на големина да снасят яйца подобре намери зоомагазин с аквариум и водорасли кадето няма охлюви и си вземи нови водорасли на 100% че има яйца и по растенията ти.

idaet1990

Благодара за бързите реакции!

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW с помощта на Tapatalk


idaet1990

Ще пробвам така както си описал

Изпратено от моят Lenovo A680_ROW с помощта на Tapatalk


taisan 5000

Аз бях напълнил половин трилитров боркан само с планорбуси и сега на всеги два месеца рестартирам и махам излишните охюви . Аз ги ползвам зада изяждат неизядената храна на рибките а и кога прехранвам рибите броя им се удвоява и така разбирам че трябва да им давам по малко храна . Но заради тях живи растеня немога да имам и си взимам изкуствени аквариума ми е 50 литра и лесно го рестартирам понеже неводя грижа за водораслите.   

Similar topics (3)

53420

Публикации: 6
Прегледи: 3445

36940

Започната от pet05


Публикации: 2
Прегледи: 2328

32123

Започната от vnio20


Публикации: 3
Прегледи: 2869