• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 11:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Обезопасителен период

Започната от muerter, 07.09.2016 19:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

muerter

Здравейте !!! Нов съм във форума , и като почти всеки новак имам нужда от съвет .
Наскоро залепих 250лт. аквариум ,стъкло 10 мм минато на кантировачка , размери 100 / 50 /50.Силиконовата фуга стана около 1 мм. Не ми е първи , но определено е най големият до сега .  Предишните 2 бяха по около 120 лт.
Вече 2ри ден седи пълен на терасата , като засега няма течове .
Та въпросът е - смятате ли ,че това време е достатъчно и вече мога да го вкарвам в стаята ??? Или да поизчакам още известно време ??

С по малките не съм имал притеснения , но като знам на това нещо колко вода му налях  :buff: :buff:
Поздрави !!!

mitaka_22

Според мен до сега щем не е протекъл няма проблем .Ако искаш да си напълно сигурен напълни го точно до ръба и го остави още малко да постои .Щом не протече няма от какво да се притесняваш  :-)
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден.

jabeto

Виж и самия силикон дали има балончета с въздух в него ако има не е добре.Ако има балончета загледай ги дали се разширяват.Ако шевовете със силикон са гладки и няма никакви мехурчета и е преседял 2 дни пълен с вода и според мен няма да имаш проблеми.

muerter

Шевовете са добре , според мен :) На 2 места се получиха мехурчета , като големината им не надвишава 2мм.и засега не са се уголемили .Утре вкарвам , смятам ,че 4 дни са му достатъчни .
Мерси за съветите .

Поздрави !!!

Similar topics (1)