• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нов аквариум

Започната от Lyubomir, 07.02.2019 21:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lyubomir

Здравейте, от една седмица имам аквариум 50л., вече имам няколко рибки. Един ветеринарен доктор ми даде "денитрол", за да слагам в аквата,като за начало, но не разбирам колко дни след първото слагане може пак да сложа и винаги ли при частична смяна на водата се слага? За сега знам, че 1 месец не се сменя,за да стане годна за рибите.
Трябва ли да махам рибите, като сложа денитрола или може и докато са вътре?

MeTogu

То каквото трябвало да става е станало. Предимно се лсагат бактерии, или поне работещ филтър за да може азотния цикъл да заработи. При теб с този препарат може би ще отнема или неутрализира отровите. Но като цяло, по добре е да опресняваш поне по 2 пъти семично вода поне по 10-20%. И всичко може да се случи от самосебе си.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Lyubomir

Значи мога да сменя част от водата без да чакам месец? Денитрол съм сложил само 1 път и то много малко.
Аквариума има една вътрешна помпа с флейта 600л/ч и една външна с гъба вътре,която изкарва мехурчета( не знам дали пречиства или само кислород вкарва)


MeTogu

Разбира се, даже е задължително. Нямаш азотен цикъл и нямо кой да преобразува вредните във водата елементи в безвредни. С подмяната на вода ще предотвратите натравяне на рибките. Малки количества редовно. Примерно 10% всеки 3 дена. Не знам дали така ви харесва визията на аквариума, но си е ваш. Хубаво би било да е с естествени камъчни на дъното и с инстински растения.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Lyubomir

Мога ли да сложа живи растения сега докато рибките са вътре?
Да сложа ли малко Денитрол в новата вода преди да я сипя в аквариума, след като престои или няма нужда?
Кои растения се гледат най-лесно в 50л аквариум?

MeTogu

Аз поразгледах в гугъл за Денитрол и ми излиза само антикооризонен препарат. Не знам какво и защо го добавяте.
Купети си по добре някакви бактерии. И може дая добавите живи растения сега. Нищо че рибите са вътре.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Lyubomir

Благодаря за отговорите!
Иначе това Денитрол е някакъв подобрител за вода, ей такова
http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?category=water_conditioning&product=JBL_Denitrol_100ml&n=8


Като засада живи растения ще трябва и лампа, доколкото успях да разбера. Може ли да залепя една LED лента на капака отгоре, който е стъклен?
Мисля, че трябва да добавя и още грунд, защото този ми се вижда малко(1.5кг), няма 3см.

morriddin

Аз бих те посъветвал грунда да го смениш изцяло. Ако не ти се купува "марков", пресей си речен пясък 3 до 5мм. Докато засадиш растенията отдели рибките в друг съд (и кофа става). После ги връщаш обратно със старата вода.

Lyubomir

А какви лампи да взема за 50л аквариум, защото капака е стъклен и се чудя, как мога да я закача? Колко вата,луминисцентна ли, ЛЕД ли незнам? Ако залепя ЛЕД лента на капака няма ли да стане?

ivanpz6

Здравей и добре дошъл в БАЕ!
Има освтителни тела(Лед) които са фабрични и струват не повече от 20-30 лв. Бих те посъветвал да решиш първо какви растения би искал да имаш.. Има значение ватове, лумени.. И тогава да се оглеждаш за осветително тяло. Грунда със сигурност трябва се смени. Аз лично моя си го пресях от речен пясък (където го слагат за бетона) първо с една малка тавичка с пробити от пирон 5-ца дупки по едрия и след това със сито за брашно за по дребния! Но след този бърз старт на аквариума, добавянето на грунд би попречило на започващия азотен цикъл, следователно и на обитателите на съда.. Аз лично добавих първо едрия(поради простата причина, че не се бях сетил за дребното сито) и след няколко седмици добавих по-ситния! Желая успех!

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Similar topics (5)

26916

Публикации: 5
Прегледи: 6972

22920

Публикации: 18
Прегледи: 7378

58383

Публикации: 15
Прегледи: 6446

56656

Публикации: 5
Прегледи: 2282