• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нитрати и фосфати.Растения и водорасли.

Започната от asito, 08.03.2014 15:21

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

asito

Мерси.Продължавам с торенето без резки смени.Дано потръгнат нещата...

Публикациите са слети: 16.11.2014 11:56

Измерих ПХ сега-7.7.Ама вчера сменях 50%вода,а като го мерих предната седмица 7.0 беше преди смяната.Излиза,че в първия ден от седмицата(след смяна на вода) е 7.7,а в края(преди смяна на вода) е 7.0.
Профито съм нямал.Жената го била изхвърлила.Днес разбрах.1 л в казана е отишъл.Продължавам с тропиката с намалено количество.Досега пръсках 3 пъти дневно,ще пробвам с 2 пъти.
Замислих се и за вариант да продължа както досега с торенето,но да почна да слагам и глутаралдехид да убива ксенококуса...

asito

Шест дена след последната 50% смяна на вода, пх=7.0, NO3 =25,PO4=0.2. Торене с профито, добавяне на глутаралдехид, хранене със замразена храна. Растенията са ок, растат. Водорасли нови не се наблюдават по стъклата. Може и от ГЛ да ги няма. Дано съм уцелил най-накрая нещата. Светене и цо2 не съм променял.

bunzip2

глутаралдехида не помага при тея водорасли, поне при мен :).
А нивата на N:P са ти идеални.

tomatomov197

Цитат на: asito - 21.11.2014 16:25
Шест дена след последната 50% смяна на вода, пх=7.0, NO3 =25,PO4=0.2. Торене с профито, добавяне на глутаралдехид, хранене със замразена храна. Растенията са ок, растат. Водорасли нови не се наблюдават по стъклата. Може и от ГЛ да ги няма. Дано съм уцелил най-накрая нещата. Светене и цо2 не съм променял.
Как ги комбинираш профито и глутара ?  Аз слагам един ден профито , на другия глутар , в дена на смяна на водата не слагам нищо .  Мисълта ми е да не би глутара да неутрализира елементите в тора .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

bunzip2

Аз слагам ГА и профито едно след друго и не забелязвам проблеми.

asito

И аз ги слагам едно след друго. В деня, в който сменям не слагам, или слагам, ако ще сменям поне пет часа след торенето

saxon

И аз съм с почти същите стойности:ph-7,2,KH-7,po4-0.4,no3-20
3x24 t5 /две с рефлектори/-9 часа на ден,на 100 литра  доста залесен.Всички растения вървят добре само Pogostemon stellatus не върви и едвам крета.Идеи някакви за това растение

Similar topics (5)

30538

Публикации: 57
Прегледи: 22209

51750

Публикации: 12
Прегледи: 5111

39524

Публикации: 16
Прегледи: 8014

28431

Публикации: 7
Прегледи: 3865

54587

Публикации: 11
Прегледи: 3284