• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Замътнена, белезникава вода и частици

Започната от monkata, 20.01.2017 16:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

monkata

Здравейте,

Казвам се Иван и стартирах хобито отново преди няколко месеца. В края на октомври 2016 купих аквариум сън сън от Митко / гр. Бургас - Благодарности само! :-)/

Струва ми се , че водата стои все мътна и прашлива. Белезникав цвят и има дребни частици. Това е от самото начало и до сега.

Стартиран към средата на ноември 2016. Десетина дена без рибки и след това пуснах няколко гупи. Кристал канистъра го прехвърлих от стария аквариум в новия и така се стартира с бактерии от стар аквариум.

1. Аквариумът е 260-270л. 98х43х61 височина / това са размери приблизителни на стъклената част само
2. Грунд  - Манадо / закупен от емаг /
3. Филтрация: 1бр. Сънсън с ув лампа 2000 л./ч - има 1 л. сипоракс, лава камъни, топчета и гъби, 1 бр. Кристал профи е901 900 л./ч - оригиналната медия, 1 л. сипоракс и гъби. Като кристала съм го буднал и през топ филтъра и оттам се пречиства допълнително - водата пада през флейта върху вата и гъби . Вътрешен филтър 450 л./ч и и 1бр. гъба с помпа за въздух
4. Растения - 10 вида / ще пусна снимки
5. Обитатели: амано скариди - 6 бр., саета - 6 бр., неонки - 12-14 бр., данио - 4 бр., 4 скаларии / малки 2 см. / , сомчета - 4 или 5 бр., анцитруси - 6 бр., 5 бр. хелери, плати - 5 бр., пасажни рибки / малки са - два вида, не запомних имената/  - 16 бр., 3 боции клоун - може да има още максимум още десетина рибки :-)
Посочените рибки не са пуснати всички веднага и на куп.
6. Осветление: 4 лампи по 18 вата - лед пури са / и тях ще са със снимка /
7. Не подавам СО, но торя само с микро елементи през ден или два с двойно или тройно по-малки дози от прочетеното тук. / от две седмици /
8. Водорасли - след амано скаридите, не се забелязват. Скоро пуснах саета и те свършиха своята работа. Но по принцип няма, освен преди 40 дена избиха зелени точки по стъклата, но сега намаляха. А и с кредитната карта се махат много лесно.
9. дано не съм пропуснал нещо!

Приятен ден

nicco

Да не пълниш вода през филтърна колона.При мен отначало текна мътна и запрашена вода докато се продуха системата.От чешмата бистра ли тече?Иначе тая юнашка филтрация няма причина да не се справя.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

monkata

пълня все още в бутилки и престоява поне 12 часа, най-често 24 часа. Понякога слагам и акватан

Взел съм 100 л. правоъгълен бидон и там, ще пълня водата за смяна и с помпа / която все още нямам, но търся / ще пълня аквариума.

Не ползвам филтърна колона. От Бургас съм, не е мътна водата. От същата вода слагам на малкия аквариум / 100 л. / и там нямам проблем

Nebunu

Аз от снимките виждам кристална вода, много чиста. Другото което ми прави впечатление е голямата бройка рибки. Или пък може да се бъркам..... От опит знам че от много рибки идват доста проблеми.

monkata

от снимките наистина е така. но не мога да покажа белите прашинки и белезникавия цвят. Рибките достигнаха тази бройка постепенно. Сега по обратния ред ще намалеят. Просто искам да разбера, кои рибки ще ми допаднат най-много.

Nebunu

Филтрацията ти е добра, даже доста според мен. Рибките са много по моите сметки. А пък за тези бели прашинки аз лично не виждам нищо на снимките, нещо подобно имам и аз и го считам  за нормално. Аз ги виждам като частици в водата. Или храна или мъртви листа или други отпадъци и не ме притесняват.

Нека и друг колега да каже.

Similar topics (5)

3043

Публикации: 29
Прегледи: 16431

39800

Публикации: 2
Прегледи: 1975

1161

Публикации: 8
Прегледи: 4687

49162

Започната от Kriso93


Публикации: 2
Прегледи: 2154

35380

Започната от mir4o111


Публикации: 7
Прегледи: 3834