• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мътна вода и лигави отлагания

Започната от ARTU73, 11.02.2018 21:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asito

Според мен акваела е кофти.Вземи си на ферпласт http://www.zooland-varna.com/blumodular-2-%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%83%D0%BC%D0%B8-%D0%B4%D0%BE-150-%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%B0

и ще си много доволен.С две кошници,всяка по 330мл събира.Дебита се регулира

Smelly fish

А бе тая гъба да не е много ситна? Трябва да е с много едри дупки. При мен филтрите и на двата аквариума са с много едра гъба. Малкият ми филтър (подобен на твоя) има едно мижаво парче гъба, което е с толкова едри дупки, че на светлина седи направо прозрачно. Ако ти е такава гъбата не мога да повярвам, че се задръства, абсурд. Гъбата не я махай. Без нея, само с контейнерчето все едно си с половин или без филтър! Виж странни проблеми с тая помпа, досега да беше я сменил.

ARTU73

Нямам опит нито с филтри, нито с аквариуми. Гъбата е такава, каквато са ми я продали в комплекта - черна, едра, но не е прозрачна.

nicco

Щом като махнеш гъбата и дебита се оправя значи проблема е ясен.Просто трябва по-добре да я изпереш  в легенче с аквариумна вода.Сложи Г образната приставка (без флейтата) да движи повърхността на водата и си готов.При толкова малко риби никакви мехурчета не ти трябват.
200l. Victoria
240l. Malawi Mbuna
320l. Placidocromis,Aunocara

tetra

 ARTU73 Поздравления, полагаш квалифицирани грижи, достигнал си върха. Поддържането на стабилна еко система в 30 литров аквариум е на ръб на техническите възможности. Това са минималните допустими възможности. Под тях е почти невъзможно а над тях, нещата са много по лесни. Със всеки по голям аквариум, грижите ти по поддръжка ще са по малко. Но ако искаш да прекарваш цялото си свободно време единствено и само с този аквариум, защото при експлоатацията и перодръжката му няма как да правиш друго, всичко е ОК. С такъв аквариум преди години започнах и аз. Най голямото ми учудване по онова време беше как някои се грижеха за повече аквариуми. Но след като направих следващият 40, и след него 60 литровият разбрах тънкостта. Един 30 литров аквариум ти отнема цялото свободно време, докато ако имаш 5 надвишаващи 60 литрови имаш неограничено време.

ARTU73

Да, проблема е гъбата. Като я изплакна както пише по статиите, на филтъра пада много дебита. Ако не я изстискам - имам бактерии, но нямам дебит. Гледах клипове в
тубата - там гъбата се изстисква зверски.

niki_o

След като имаш керамика след нея гъбата ти неиграе никаква роля в Азотния цикъл защото тя задържа нищожно количество бактерии в сравнение това след нея :whistle:
Пери я до чисто,ако ще и под чешмата-няма да навреди повече от една смяна на вода :-)

Amev

3 страници тема ... и пак стигаме до началото ... казах ти го и пак ще ти го повторя ... този филтър НЕ СТАВА за тия литри и ти вероятно си го пренаселиш с риби , бъркаш в аквариума ако не всеки ден , то през ден да пререждаш в което съм сигурен. Сложил си керамика преди 10 дена и още нема никакъв цикъл аквариума ...

ARTU73

Не бъркам и не пререждам всеки ден - както си е нареден от начало, така си стои.
Не е пренаселен - спазвам стриктно правилото 1 см/ 1 л
Разбрах, че трябва да си купя канистър, но нямам реално място, поради което вариантът отпада. За 25 л аквариум няма да сложа външен филтър. По-горе коментирах противоречията с гъбата. Склонен съм да сложа друг вътрешен филтър, но нищо не ми гарантира, че пак няма да се върна до същото положение.

asito

Аз ти писах какъв филтър ще ти свърши работа,мога да добавя и ъгловия на jbl.Акваела е бошлав работа.Вътрешните които съм ти предложил са с доста място за медия.Ъгловия пък даже няма и да се вижда много.

ARTU73

Видях го, Блумодулар 2 е с размери 8х8х30 см. При мен дълбочината от грунда до нивото на водата е 24 см. Т.е. ще стърчи 6 см над водата.


Similar topics (5)

35663

Започната от mir4o111


Публикации: 3
Прегледи: 2739

43662

Публикации: 2
Прегледи: 2493

257

Публикации: 6
Прегледи: 7784

42473

Публикации: 8
Прегледи: 3101

34274

Започната от mir4o111


Публикации: 3
Прегледи: 2877