• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 00:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Материал за капак на аквариума?

Започната от andtwo, 09.07.2012 13:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rakim

Нямам стъклен капак,от зад има отвори за маркучите и от там излиза каквото има да излиза.Абе има яко влага но мухъл не,да чукна на дърво.
540л Южна Америка

andtwo

Благодаря на всички *thanks ! Реших ще бъде от 5 или 6мм разпенено ПВЦ и 1 вентилатор от захранване на компютър. Мисля, че това ще реши проблема.

Само 1 проблем остана. Споделиха ми, че от вентилаторите се получавала неприятна миризма в стаята  *mislia* . Уж измислих нещо, но все пак искам да се консултирам с по-опитни от мен. Ако на вентилатора сложа от ароматизаторите за климатик (тези които се поставят на отворите където излиза въздуха и минава през въпросните ароматизатори). Има ли някакъв начин да навреди на рибите или растенията, макар че вентилатора духа извън аквариума?

Благодаря предварително :-)
Аквариум: 32 литра.
Обитатели: 5 гупи, 2 неона, 2 сома, 1 охлюв, 2 скаларии, 1 женска бета.

Voxel

Не знам как би се получила миризма от вентилатора  =-O , никога не съм надушвал миризма от компютъра, хем че в него имам към 5-6 вентилатора с различен размер.
Аз ти препоръчвам да сложиш от големите вентилатори (120мм и по-големи), хем по-малко шумни са, хем по-мощни. И не забравяй решетки около вентилатора да не вадиш скокливци заклещени там :-)
Сложи два, един да духа, друг да издухва.  :-[ :-)
Меже да използваш някое старо захранване от компютър, за по-малко шум като използваш 5-те волта вместо 12-те волта или някой резистор да ограничиш волтажа (някой жичкаджия да каже по-точно как става).

TiL

Определено няма никаква миризма от вентилаторите и определено хич няма да ти препоръчам да слагаш вентилатор от захранването на пс на тоз малък аквариум! Аз за 112л съм с два малки(от процесор) и един от захранване(не е от големите) и да ти кажа тоз от захранването си е баш бая голям. Според мен две вентилаторчета от процесори на около 8-9волта и добре укрепени(яко завинтени и намазани с малко силикон) ще са доста ефективни и тихи!

Similar topics (5)

1325

Публикации: 11
Прегледи: 6098

59173

Публикации: 4
Прегледи: 3502

48577

Публикации: 35
Прегледи: 58055

34902

Публикации: 5
Прегледи: 6351

46561

Публикации: 16
Прегледи: 6346